MacBook Pro'nun Dokunmatik Panelinde DOOM Keyfi

Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı yeni MacBook Pro modelleri sahip oldukları teknik özelliklerin yanısıra dudak uçuklatan fiyatlarıyla da dikkat çekmişlerdi. Bunun yanında MacBook Pro'larda USB çıkışlarının bir köşeye fırlatılmış olması kullanıcıların

Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı yeni MacBook Pro modelleri sahip oldukları teknik özelliklerin yanısıra dudak uçuklatan fiyatlarıyla da dikkat çekmişlerdi. Bunun yanında MacBook Pro'larda USB çıkışlarının bir köşeye fırlatılmış olması kullanıcıların tepkisini çekmişti.

Anlaşılan o ki iPhone 7'de de kulaklık çıkışını bir kenara fırlatılan Apple'ın bu tür ek çıkışlarla arası pek iyi değil. Hal böyle olunca söylenmek yerine sahip olduğumuz Apple cihazların var olan özelliklerinin suyunu çıkarmamız gerekiyor. İşte bu ilgniç proje de bu mantıkla başlatılmış bir proje.

Birçoğumuzun çocukluk dönemimizden hatırladığımız klasik FPS oyunu DOOM oynadığımız ilk 3 boyutlu FPS oyunları arasındaydı. DOS platformu üzerinden çalıştırabildiğimiz DOOM günümüz bilgisayarlarıyla karşılaştırıldığında çok daha düşük işlem gücüne sahip bilgisayarlarda çalışabiliyordu. Bu da bu oyunun günümüzde birçok farklı cihaz üzerinde çalıştırılabilmesi anlamına geliyor. DOOM daha önceden akıllı saatler, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar üzerinde çalıştırılmıştı. Bu sefer sırada MacBook Pro'nun dokunmatik paneli var.

Bilindiği üzere yeni MacBook Pro renkli ekrana sahip bir dokunmatik panel ile birlikte geliyor. Bu renkli görüntü veren panel temel olarak bir monitör olarak tasarlanmamış olsa da programlanarak DOOM gibi düşük sistem gereksinmlerine sahip oyunları çalıştırabiliyor. Apple Watch'a yakın donanımsal özelliklere sahip MacBook Pro dokunmatik paneli oyunu rahatça çalıştırmayı başarmakta. Dokunmatik panelin genişliği göz önüne alındığında görüntünün gerdirilmiş olması doğal bir durum.

Yeni Ücretsiz DOOM Oyununu Kaçırmayın!

YORUMLAR