Mafia 3 ve Mafia 1 Karşılaştırması

Mafia 3 ve Mafia 2 karşılaştırma videosunda yeni oyunda yapılan değişiklikler, oyundan çıkarılan öğeler sergileniyor

Oyun dünyasının en heyecanla beklediği oyunlardan olan Mafia 3 geçtiğimiz günlerce çıkış yaptı. Bu Mafia 3 ve Mafia 1 karşılaştırması ise bize son oyun ile 12 sene önce çıkan ilk Mafia oyununu kıyaslama imkanı veriyor.

Bilindiği üzere Mafia serisi, ilk iki oyununda sunduğu kalite ve sahip olduğu sürükleyici hikaye sayesinde bir klasik haline gelmişti. Mafia 3 ile ilgili söylentiler 2011 yılından itibaren ortada dolanıyordu. Fakat oyunun resmi olarak duyurulması için 2015 yılına kadar beklemişti.

Mafia 3'ün geliştiricisi Hangar 13 daha önceden oyundaki gerçekçilik dozajını azaltacaklarını ve oyunu aksiyona ağırlık verecek şekilde tasarlayacaklarını duyurmuştu. Peki bu değişiklik ne boyutta olacaktı? İşte bu video bize bütün detayları gösteriyor.

Açıkçası Mafia 3'ün seri için bir hayal kırıklığı olduğunu belirtmekte fayda var. Videoda da göreceğiniz üzere ilk Mafya oyunu, Mafia 3 yanında simiülasyon oyunu tadında kalıyor. O dönemin teknolojik şartları göz önüne alındığında Mafia başarılı bir iş çıkarmıştı. Mafia 3 ise 14 yılın ardından serinin kazanımlarını çöpe atıyor.

YORUMLAR