Mafia 3 ve Mafia 2 Karşılaştırması

Mafia 3 ve Mafia 2 karşılaştırmasında 2 oyundaki fizik hesaplamaları, yapay zeka, grafikler ve etkileşim şekilleri gibi öğeler kıyaslanıyor

Mafia 3 duyurulduktan sonra serinin yeni oyununun Mafia 2'den ne farkları olacağı merak konusuydu. İşte bu Mafia 3 ve Mafia 2 karşılaştırması bize aradığımız cevapları veriyor.

Mafia 2, 2007 yılında duyurulduktan sonra 2010 yılında, yani günümüzden 6 yıl önce çıkış yapmıştı. Mafia 3 ise geçtiğimiz sene duyurulmuştu ve geçtiğimiz günlerde oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Mafia 3'ün duyurulmasının ardından oyunun İtalyan bir kahramana yer vermeyişi tepki çekmişti. Ayrıca oyunun PC versiyonu belli teknik eksikliklerle çıkmıştı. Mafia 3'ü geliştiren Hangar 13 oyundaki gerçekçilik dozunu azaltmış, ufak detayları es geçmişti. İşte bu nedenle Mafia 3, serinin bir önceki oyunu Mafia 2 ile karlıştırıldığında daha yüzeysel bir içeriğe sahip.

Bu videoda Mafia 2 ve Mafia 3'teki fizik hesaplamaları, yapay zeka, grafikler, etkileşim yolları gibi öğeler sırasıyla gösterilerek karşılaştırılıyor. Mafia 3'e bakıldığıda, Mafia 2'yi sevmemizi sağlayan birçok detayın oyundan çıkarıldığını görüyoruz. Serinin yeni oyunun serinin mirasını devralıp geliştirmek yerine daha yüzeysel bir oyuna dönüşmüş olmasını görmek üzüvü bir durum.

YORUMLAR