Microsoft'un Size Geri Dokunan Dokunmatik Ekranı

Genelde yazılımlarıyla tanıdığımız Microsoft bu sefer oldukça ilginç bir dokunmatik ekran teknolojisi ile karşımıza çıktı. Asya'daki Microsoft araştırma ekibi tarafından geliştirilen bu dokunmatik sistem kullanıcıların dokunmatik işlemlerine yine dokunma

Genelde yazılımlarıyla tanıdığımız Microsoft bu sefer oldukça ilginç bir dokunmatik ekran teknolojisi ile karşımıza çıktı.

Asya'daki Microsoft araştırma ekibi tarafından geliştirilen bu dokunmatik sistem kullanıcıların dokunmatik işlemlerine yine dokunma duyusu ile tepki verebilmekte. Yeni dokunmatik ekran kullanıcılara dokunmatik ekranlarda sanal klavyeyi kullanırken tıpkı gerçek bir klavyede olduğu gibi tuşa basma hissi yaşatıyor. Ayrıca bu dokunmatik ekranı kullanırken bir klasörü sürüklediğinizde klasörün ağırlığını hissedebiliyorsunuz. Bu ağırlık klasör içerisindeki dosyaa miktarına göre de değişebilmekte.

Microsoft araştırma ekibi tarafından geliştirilen bu teknolojinin görme engellilerin dokunmatik cihazları kullanmasında büyük yararı olması bekleniyor.

YORUMLAR