Mobil Oyunlar #2

Fingers of Fury Aksiyon odaklı bir oyun olan Fingers of Fury'de etrafı azılı düşmanları tarafından sarılmış bir dövüş ustasının kontrolünü üstleniyoruz. Ekranın sol ve sağ taraflarına basarak saldırı hareketlerini gerçekleştirebildiğimiz oyundaki temel am

Fingers of Fury

Aksiyon odaklı bir oyun olan Fingers of Fury'de etrafı azılı düşmanları tarafından sarılmış bir dövüş ustasının kontrolünü üstleniyoruz. Ekranın sol ve sağ taraflarına basarak saldırı hareketlerini gerçekleştirebildiğimiz oyundaki temel amacımız münkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak.

Oyunun grafikleri güzel fakat modellemelerin hareketlerinin biraz daha iyi olmasını isterdik. Belki de yapımcılar bunu oyuna özgünlük katmak adına bilinçli yapmışlardır.

Fingers of Fury, hızlı oynanan bir oyun olduğu için bankada, kısa molalarda veya otobüs durağında beklerken eğlencelik bir şeyler arayanların favorisi olmaya aday. iOS için ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu oyun Android'e de çok yakında gelecek.

Battle Golf

Battle Golf, arkadaşlarımızla oynayabileceğimiz çok eğlenceli bir golf oyunu. Aynı ekran üzerinden mücadele edebilmemize sağlayan bu oyunda ortadaki deliği tutturmaya çalışıyoruz. Oyundaki hedef alma mekanizması otomatik olarak hareket ediyor. Bize ise, doğru zamanda butona basıp topu fırlatmak düşüyor.

Oyunun absürd öğelerle zenginleştirilmiş olması, keyfi artıran unsurlar arasında. Örneğin ortadaki ada yok olup yerine devasa bir balina gelebiliyor veya attığımız topu kuşun biri alıp kaçabiliyor. Beceri oyunlarına ilginiz varsa ve arkadaşlarınızla birlikte mücadele etmek istiyorsanız Battle Golf'e mutlaka göz atın.

Miner Z

Retro karakteriyle öne çıkan bu oyunda zombilerin istilasından kaçan bir karakterin kontrolünü alıyoruz. Dünyayı saran zombilerden kaçmanın tek yolunu yerin dibine doğru kazmakta bulan karakterimiz, vakit geçirmeden planını hayata geçiriyor. 

Ekranın sol ve sağ tarafına yapacağımız dokunuşlar ile karakterimizin yeri kazmasını sağlıyoruz. Toprağı kazmak çok kolay olsa da zaman zaman karşımıza çıkan farklı materyalleri kazması epey zaman alıyor. Peşimizden durmadan gelen zombi ordusununu da hesaba kattığımızda bunun ne kadar kötü bir durum olduğunu daha rahat kavrayabilirsiniz. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de yerin altında karşılaşacağımız altınları toplamamız gerekiyor.

BEklenmedik zamanlarda karşımıza çıkan bonuslar ve güçlendiriciler, performansımızı epey artırıyor ve rahat bir nefes almamızı sağlıyor. Açıkçası bu oyunda dinamizm bir an olsun durmuyor. Aksiyon odaklı bir oyun arıyorsanız Minzer Z sizi epey memnun edecektir.

Vault!

"Ben bu işleri iyi bilirim" diyen oyuncuları bile pes ettirecek derecede zorlu bir oyun. Tamamen ücretsiz olarak sahip olabileceğimiz bu oyunda sırıkla koşup hendeklerden aşağı düşmeden mümkün olduğunca fazla yol almaya çalışıyoruz.

Oyunda kontrolünü üstlendiğimiz karakterimizi otomatik olarak koşuyor ve ekrana her bastığımızda sırığını yere koyup zıplıyor. İlk birkaç dakika kolay geçen oyun, zaman geçtikçe zorlaşmaya başlıyor. Grafikleri ve ses efektleriyle ilgi çekici bir karaktere sahip olan Vault!'ta özellikle düşme sırasında çıkan sesler adeta acıyı hissetmemize sebep oluyor.

Genel olarak eğlenceli bir deneyim yaşatmayı başaran Vault!, beceri ve zamanlama odaklı oyunlardan hoşlananların kaçırmaması gereken seçeneklerden birisi.

Angry Birds 2

Yıllar önce yayınlanan ilk oyununun ardından hatırı sayılır başarılar elde eden Angry Birds serisi, şimdi çok daha eğlenceli, kaliteli ve olgun bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Angry Birds 2 gelişen grafikleri ve yenilenen oyun yapısıyla serinin hayranlarına benzersiz bir heyecan yaşatacak gibi görünüyor.

Oyuna getirilen yenilikler arasında kart sistemi ve geliştirilen fizik motoru yer alıyor. Kuşların çarptıkları yerlerde bıraktıkları etkiler çok daha gerçekçi bir şekilde ekrana yansıtılıyor. Buna ek olarak grafikler de tamamen elden geçirilmiş ve ortaya kusursuza yakın bir tasarım konmuş.

Oyundaki amacımız her zaman olduğu gibi domuzcukların bulundukları yapıları yıkmak. Özüne sağlam bir dönüş yapan Angry Birds 2, yüksek oynanma rakamlarına ulaşacağa benziyor.

Sword of Xolan

iOS için çok yeni olmayan bu oyun nihayet Android chiazlar için de duyuruldu. Sürükleyici konusu ve oynanışıyla beğeni kazanmakta zorlanmayan Sword of Xolan, platform oyunu aşıklarına şölen yaşatacağa benziyor.

Sword of Xolan'da 30 bölüm yer alıyor ve bunların her biri elle tasarlanmış. Bazı bölümlerin sonlarında çıkan boss'lar sınırları zorlayacak güçlere sahipler. Oyundaki kontrol mekanizması ise oyuncuların tercihine bırakılmış. Dİlediğiniz gibi kişiselleştirebiliyor ve kendi oynayış tarzınıza göre düzenleyebiliyorsunuz.

Retro tasarımlı grafikleri, karakter sahibi oyun yapısıyla Sword of Xolan, aksiyon odaklı bir platform oyunu arayanların kaçırmaması gereken bir fırsat.

YORUMLAR