Mobil Oyunlar 33

Brothers in Arms 3 Gameloft'un mobil oyun sektöründe bariz bir ağırlığa sahip olduğu artık herkes tarafından duyulmuştur. Brothers in Arms serisine üçüncü oyunu çıkartan şirket, bu sefer ciddi bir tarz değişikliğine girip FPS olarak oynanan bir oyunu üçün

Brothers in Arms 3

Gameloft'un mobil oyun sektöründe bariz bir ağırlığa sahip olduğu artık herkes tarafından duyulmuştur. Brothers in Arms serisine üçüncü oyunu çıkartan şirket, bu sefer ciddi bir tarz değişikliğine girip FPS olarak oynanan bir oyunu üçüncü şahıs kamerasına alıyor. Ufak da olsa gelişen grafikler göze hitap etmeyi başarıyor ve ortalamanın üstünde bir oyun kalitesini sunmayı başarıyor. Brothers in Arms 3 oynarken yapmanız gereken şey doğru anda saklanıp doğru zamanda ateş etmek.

Tales from the Borderlands

Borderlands'in 2 oyunu büyük bir ticari başarı elde etmekle kalmadı, oyun dünyası içerisinde kabul edilen bir saygınlık mertebesine de ulaştı. Bu fırsatı ise değerlendirmeye dünden hazır görünen Telltale Games, klasik interaktif hikaye oyunlarına bu seriyi de ekledi. Geçtiğimiz ay bilgisyaralara çıkan oyun oldukça beğenildikten sonra mobil platformlarda da yerini buluyor. 5 bölümlük hikaye oyununun ilk bölümü Android ve iOS için çıkarken anlatılan konuda alternatif karakterler ile oynuyorsunuz. Buna ek olarak her iki oyunun önemli karakterleriyle bir araya geldiğiniz anlar da yaşanıyor ve oyuna aşina olanların ruhuna hitap eden derin bir oyun yapısı çıkartılıyor.

BEAST BUSTERS featuring KOF

Free-to-play oyun kervanına eklenen bu galeri shooter oyunu, SNK'nın yirminci yıl kutlamalarına denk düşmesiyle birlikte bize King of Fighters temasının da rol aldığı bir çalışma olarak sunuluyor. Kyo Kusanagi'nin seçilebilir bir karakter olduğunu bu oyunda amacınız önünüze gelen düşmanları birer birer öldürmek. Nitekim adından da anlaşılacağı gibi mücadele ettiğimiz rakiplerimiz genelde yaratık veya zombie. Tıklayıp ateş ettiğiniz oyunda üstünüze gelen hedeflere özel hareketler de yapmanız mümkün. Bu özel hareketler rengarenk olmakla birlikte, diğer KoF karakterlerinin de belirmesini sağlıyor. Basit ama renkli bir oyun arıyorsanız BEAST BUSTERS eğlenceli bir seçenek.

Platform Panic

Sonsuz koşu oyunlarına platform unsurları eklendiğinde bariz bir şekilde daha başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Bunun farkına varan oyun geliştiricileri Platform Panic gibi bir örnek yaratabiliyorlar. Hareketini durduramadığınız karakterin kontrollerini ekranda sürükleme hareketleriyle sağlıyorsunuz. Bu seçiminize göre karakter sağa ve sola gidiyor veya yukarıya zıplayabiliyor. Tekdüzelikten kaçmak için her ekranın farklı bir bölüm olmasına özen gösterilmiş ve bir bölümden bir diğerine geçerken puan kazanıyorsunuz. Retro grafikler oyunun havasına uygun bir şekilde tasarlanarak görsel bir şenlik sunuyor.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Nintendo DS'e çıktığından beri iyi bir izlenim yaratan Chinatown Wars, GTA serisinin ilk oyununa dönüş yapan izometrik kamera açılarına sahip. Seneler süren bekleyişin ardından sonunda Android cihazlarına ulaşan oyun GamePad ve Android TV desteğiyle geliyor ve ev eğlence sisteminizde konsol keyfi yaşamanızı mümkün kılıyor. Bu seferki oyunda uzak doğu mafyasının bir aktörü olarak Amerika'nın daha tekinsiz ortamında şiddet dozu yüksek bir maceraya atılıyorsunuz. GTA serisini eksiksiz oynamak isteyenler için bu oyun mutlaka oynanması gereken bir yapım.

Dumb Ways to Die 2: The Games

İlk oyunuyla milyonlarca oyunseverin sempatisini kazanan Dumb Ways to Die isimli oyun ikinci bölümüyle aynı ilgiyi kazanmayı amaçlıyor. Birbiri ardına gelen farklı ekranlarda beyin ve el kordinasyonlarını zorlayan oyunda amacınız hızlı davranıp sizden istenen hareketleri gerçekleştirmek. Aksi takdirde birbirinden ilginç ve komik ölüm şekillerine tanık oluyorsunuz. Sempatik grafiklerin arkasında yatan bir gerçek, geri zekalı ve sakar karakterlerin ölüm cümbüşünün gözler önüne serilmesi. Belki 13 yaş altı çocukların bu oyundan uzak durmasını isteyebilirsiniz. 

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars'u sevip sevmeyenlerden oluşan bir dünya olsaydı her ikisinin de hayır diyemeyeceği bir oyun Knights of the Old Repujblic olabilirdi. Bir PC klasiği olan oyun, sadece başarılı bir RPG olarak öne çıkmıyor. Star Wars hikayesinin geçmişini de başarılı bir şekilde akataran ve yetişkinlerin de kabul edebileceği bir hikaye örgüsü sunan oyunda dünya siyahlar ve beyazlar olarak bölünmemiş durumda. Zengin diyalog seçenekleri, karakter tasarımındaki çeşitlilik ve bilim kurgu ile fantastik dünyanın iyi bir harmanını sunan Knights of the Old Republic tabletlerde bir oyun klasiği olmaya aday.

YORUMLAR