Motorola Moto G5 İnceleme

Motorola Moto G5 inceleme videomuzda Motorola Moto G5 özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler vererek, sağlamlık testi yaptık. Ayrıca kamera, fotoğraf, ısınma, pil (batarya) ve oyun testleri gerçekleştirdik. İlk olarak teknik özelliklere değinelim. Moto G

Motorola Moto G5 inceleme videomuzda Motorola Moto G5 özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler vererek, sağlamlık testi yaptık. Ayrıca kamera, fotoğraf, ısınma, pil (batarya) ve oyun testleri gerçekleştirdik.


İlk olarak teknik özelliklere değinelim.

Moto G5'te işlemci olarak Snapdragon 430 kullanılmış. bu işlemci 1,4ghz hızında çalışan sekiz adet çekirdeğe sahip. Gpu olarak Adreno 505 seçilmiş, GPU’nun çalışma frekansı ise 450mhz, Moto G5’in içinde 2800mah’lik değişebilen bir pil görev yapıyor işletim sistemi ise Android 7.0.


Motorola Moto G5’in, 5 inçlik ekranı LCD IPS panel yapısında ve 1080p çözünürlüğe sahip, piksel yoğunluğu ise 441ppi. Ekran çizilmeye karşı korumalı cam ile kaplı ve kasaya oranı %65,4.


Moto G5, 3gb ram ve 16gb hafızayla geliyor, arka kapağı sökülebilen telefonun sd kart desteği bulunuyor, bu sd kartı android 7.0 desteği ile birincil hafıza olarak kullanma şansınız da bulunuyor.


Şimdi de gelelim kamera özelliklerine:

Ön kamerada 5mp f2,2, arka kamerada ise 13mp f2 değerinde sensörler görev yapıyor.

video çekim seçeneklerinde 1080p 30fps üst sınırınız, ayrıca kameranın dijital titreşim önleme özelliğine sahip olduğunu belirtelim.


Açık havada yaptığımız çekimlerde görüntü kalitesi tatmin ediciydi, ayrıca video çekiminde titreşim engelleme özelliğinin olması da çekim kalitesini arttırıyor.


Şimdi de biraz fiziksel özelliklere değinelim


Motorola Moto G5’in ön tarafında parmak izi sensörü hemen yanında mikrofon, ekranın yukarısında ön kamera, çeşitli sensörler, ahize aynı zamanda hoparlör, sağ tarafında ses ve güç düğmeleri, altında usb girişi, üst kısmında ise kulaklık çıkışı yer alıyor. Arka kısımda ana kamera ve flaş yer alıyor. Moto G5 kapaklı bir tasarıma sahip. Sim kartlar, sd kart ve pile erişmek için arka kapağı söküyorsunuz. Kapağı geri taktığınızda ise herhangi bir oynama yok ancak sökmesi biraz zahmetli.


Son olarak boyutlara da bakacak olursak 144,3mm boyu, 73mm genişliği ve 9,5mm kalınlığı ile elinizde rahat bir duruşa sahip olacak. Ağırlık ise 145 gram. Motorola Moto G5’i alabileceğiniz iki renk seçeneği var. Bunlar gri ve altın sarısı


Son olarak performans testlerimize geçiyoruz. Bunun için Antutu, 3D mark, Geekbench, CSR Racing 2, Dead Effect 2 ve Mortal Kombat X’i kullandık.

Pil normal kullanımda 1 günü rahatlıkla çıkarıyor ayrıca hızlı şarj özelliği sayesinde de çabucak şarj doluyor, yukarıda bahsettiğimiz performans sayesinde menü geçişleri ve uygulamalarda herhangi bir takılma ya da kasma olmuyor, oyunlarda performans konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız..


Motorola Moto G5'in ortalama fiyatı ise 1100TLYORUMLAR