Ne İndirsem? Mobil Oyunlar 16-22 Mayıs

Snailboy Angry Birds'ten daha heyecanlı bir yapıya sahip olan Snailboy'da kabuklarını kaybetmiş bir salyangoza yardım etmeye çalışıyoruz. Sapanımızı kullanarak fırlattığımız salyangozu ekrana yerleştirilmiş kabukları toplaması için yönlendirmeliyiz. Oyunu

Snailboy

Angry Birds'ten daha heyecanlı bir yapıya sahip olan Snailboy'da kabuklarını kaybetmiş bir salyangoza yardım etmeye çalışıyoruz. Sapanımızı kullanarak fırlattığımız salyangozu ekrana yerleştirilmiş kabukları toplaması için yönlendirmeliyiz.

Oyunun en ilgi çeken yanı ise grafikleri. Gerçekten çok kaliteli görünen grafikler oyundan alınan keyfi bir üst seviyeye çıkartıyor. Bu tarz oyunlarda karşılaştığımız gibi bölümler giderek daha komplike ve içinden çıkılmaz bi hale dönüşüyor.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Snailboy özellikle Angry Birds tarzı oyunlardan hoşlananların beğenisini kazanacaktır.

Bardbarian

Ücretsiz olarak indirilebilen Bardbarian savaş oyunu olmasına rağmen oldukça eğlenceli bir yapıya sahip. Oyunda elinde elektro gitarıyla köye saldıran düşmanları geri püskürtmeye çalışıyoruz. Elindeki gitarıyla farklı tür askerler çağıran Bard, haritada dolaşarak düşmanları yok etmeye çabalıyor.

Oyunun grafikleri çizgi film havasında olmasına rağmen kesinlikle özensizlik havası yaratmıyor. Her iki platform için de ücretsiz olarak sunulan Bardbarian'da çok eğlenceli ve bir o kadar da aksiyon dolu bir maceraya atılıyoruz.

Dragon Coins

Dragon Coins, Sega'nın Japonya'daki bağımlılık yaratan başarısından sonra batıya yelken açan bir arcade oyunu. Coin Dozer ve Pokémon harmanı olan bu oyunda hareket eden bir platforma düşen ejderha sikkelerini yetiştirdiğiniz canavarlarınıza yönlendirip karşınızdaki rakipleri dize getirmeniz gerekiyor. Su, Ateş, Odun ve benzeri elementler arasında saldırı ve defans dengelerinin olduğu bu oyunda 5 kişilik kadronuzu seçerken taktiksel hareket etmeniz gerekiyor.

100 Balls

100 Balls hem Android hem de iOS cihazlara ücretsiz olarak indirilebilen bir beceri oyunu. Fakat burada önemli bir nokta var ki o da oyunun iOS sürümü Android sürümünden epey farklı. Yine de tema olarak aynı yapıya sahipler.

Oyunda ekranın yukarısında bulunan bir hunide biriken topları düşürmeden bardaklarda toplamaya çalışıyoruz. Bu döngüyü ne kadar süre ilerletebilirsek o kadar fazla puan alıyoruz. Toplar tamamen düştüğünde yani hiç top kalmadığında oyun bitiyor.

Shattered Planet

Uzaylı bir bilim adamının emrinde bilim dünyasına yeni numuneler katmak için en tehlikeli gezegenlere ışınlanan bir klonsunuz. Evet klon! Çünkü oyunun yarısından fazlasının ölmek üzere kurulu olan bu sıra tabanlı rol yapma oyununda saniyler içinde yeniden üretilip göreve devam etmeye teşvik ediliyorsunuz. Bilim adamına numuneler topladıkça federasyonlardan yardım fonu alacağınız bu oyunda bilime giden her yol mübah.

Pilot's Path

Pilot's Path konusuyla dikkat çeken oyunlardan bir tanesi. Başarılarla dolu bir pilotluk kariyerinin kötü bir sonla noktalanmasından sonra mafya patronlarının tehlikeli görevlerine geçiş yapan bir pilotu canlandırdığımız bu oyunda bize verilen tehlikeli görevleri tamamlamaya çalışıyoruz.

Oyunda izometrik kamera açısı kullanılmış ve bu da oyun kontrollerine iyi yönde katkıda bulunmuş. Helikopter kullanma oyunlarının genel sorunu olan kontrol karmaşıklığı bu oyunda yok. Kontrollerin kolay olmasına ters olarak bölümdeki görevler oldukça zor. Doğal olarak ilk bölümler kolay ve alıştırma yapmak için ideal. İlerledikçe bölümler zorlaşıyor.

Genel olarak iyi bir oyun olarak niteleyebileceğimiz Pilot's Path helikopter kullanma oyunlarından hoşlananların denemesi gereken bir yapım.

YORUMLAR