Ne İndirsem? Mobil Oyunlar 20-26 Haziran

VVVVVV 2010 yılında PC, MAC ve Linux platformlarında oyunseverlerle buluşan VVVVVV gerçekten ilginç bir yapıya ve yüksek beceri gerektiren dinamiklere sahip. Oyunda hem yerde hem de tavanda yer çekimi kuvveti var ve her zıplayışımızda karşı tarafın etkisi

VVVVVV

2010 yılında PC, MAC ve Linux platformlarında oyunseverlerle buluşan VVVVVV gerçekten ilginç bir yapıya ve yüksek beceri gerektiren dinamiklere sahip. Oyunda hem yerde hem de tavanda yer çekimi kuvveti var ve her zıplayışımızda karşı tarafın etkisi altına giriyoruz. Yerde yürürken zıplamaya bastığımızda artık tavanda yürümeye başlıyoruz. 

Bölümlerde farklı tipte tuzaklar ve zorlu engeller bulunuyor. Yukarıda bahsi geçen dinamiği akılcı bir şekilde kullanarak bu engelleri aşmak mümkün. Oyunda refleksler kadar düşünme ve karar verme kabiliyeti de çok önemli bir yere sahip. Pikselleştirilmiş görsellere muhteşem uyum gösteren Chiptune ses efektleri VVVVVV'nin en ilgi çeken yanlarından birkaçı.

Growtopia

Minecraft'ın izinden ilerleyen Growtopia benzer nitelikler taşısa da bazı özellikleriyle Minecraft'tan sıyrılıyor. Platform kamera açısına sahip olan oyunda çevremizdeki materyalleri toplayabiliyor ve bunlardan nesneler yapabiliyoruz. Oyunda topladığımız eşyaları çok iyi bir şekilde saklamalıyız yoksa kaybedebiliriz. Öldüğümüz zaman elimizde ne var ne yoksa kaybediyoruz ve ne yazık ki bunları geri almak mümkün değil.

Grafikler pikselleştirilmiş ve oyuna sosyal etkileşim imkanı da eklenmiş. Özellikle başka oyuncularla etkileşime girebiliyor oluşumuz, oyuna dair hoşumuza giden detaylardan sadece biri. Eğer siz de sandbox tipi oyunlardan hoşlanıyorsanız, Growtopia'yı mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Hitman Go

İyi bir sıra tabanlı strateji oyunu olarak karşımıza çıkan Hitman Go'da oyunun diğer serilerinden tanıdığımız Ajan 47'yi canlandırıyoruz. Oyunda sessizce ilerleyerek düşmanlarımızı etkisiz hale getirmemiz isteniyor. Bunu başarabilmek için hem sabırlı, hem çevik hem de dikkatli olmalıyız.

Oyunun ilginç yanlarından birisi de düşmanların arasına sızabilmek için kılık değişimi yapabiliyor oluşumuz. Buna ek olarak yanımızda bulunan silahları da akılcı bir biçimde kullanarak bize verilen görevleri yerine getirmeliyiz. Oyunda ço ksayıda tüfek ve tabanca bulunuyor. Eğer siz de strateji ve bulmaca karışımı oyunlardan hoşlanıyorsanız Hitman Go mutlaka cihazınızda bulunmalı.

Angry Birds Epic

Rovio firmasının Angry Birds serisine eklediği son halkası olan Angry Birds Epic, serinin diğer oyunlarından daha farklı bir deneyim vaat ediyor. Sıra tabalı RPG oyunu atmosferine sahip olan Go'da rakiplerimizi özel güçlerimizle yok etmeye çalışıyoruz. Oyunun en dikkat çeken yanları arasında müthiş müzikleri yer alıyor!

Defenders

Detaylı grafikleri ve görsel efektleriyle dikkat çeken Defenders kule savunma oyunları arasında üst sıralarda yer alıyor. Herhangi bir kule savunma oyununda akın akın gelen düşman birliklerine karşı koymaya çalışıyoruz.

Oyunda birbirinden farklı birimler saldırıda bulunuyor ve bu birimleri geri püskürtmek için farklı kulelere ihtiyacımız var. Örneğin kara birimlerine karşı hava saldırı kuleleri etkisiz kalıyor. Bu durumun tam tersi de geçerli.

RedShift

Her an patlama tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuz bir nükleer çekirdek ve karmaşık koridorlar... Heyecanın bir an bile duraksamadığı bu oyunda karmaşık koridolar arasında yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Nükleer çekirdeği bulmalı ve şehri yok edebilecek güce sahip olan bu tehlikeyi durdurmamız gerekiyor.

YORUMLAR