Ne İndirsem? Mobil Oyunlar 4-10 Temmuz

Bu hafta sizlere Captain America The Winter Soldier, Dungelot 2, World of Tanks Blitz, Stone of Life ve True Skate oyunlarını neden indirmeniz gerektiğini, Dungeon Keeper'ı ise neden indirmeeniz gerektiğini anlatacağız. Captain America: The Winter Soldier

Bu hafta sizlere Captain America The Winter Soldier, Dungelot 2, World of Tanks Blitz, Stone of Life ve True Skate oyunlarını neden indirmeniz gerektiğini, Dungeon Keeper'ı ise neden indirmeeniz gerektiğini anlatacağız.

Captain America: The Winter Soldier

Vizyona giren yeni film ile birlikte mobil oyunseverleri boş bırakmak istemeyen Gameloft, Captain America: The Winter Soldier ismini taşıyan oyunu piyasaya sürdü. Beat'em Up oyun tarzına farklılık getiren dikey harita tasarımı, iki farklı kontrol seçeneği ve fırlatılabilen kalkan ile yeni bir heyecan getiren bu oyunun senaryosunu işleyenler arasında MARVEL ekibinden kemikleşmiş bir yazar olan Christos Gage de var. MARVEL hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayan bir oyun olan Captain America: The Winter Soldier, Android, iOS ve Windows Phone için çıkarak haftanın en geniş kitlesine hitap eden oyunu oluyor. 

Dungelot 2

Sıradışı bir oyun düşünün ama çerezlik olsun. Dungelot 2, aşağıdan yukarıya doğru hareket etmeniz gereken ve haritanın rastgele bir şekilde biçimlendiği bir oyun. Ana karakteriniz Heartstone'u andıran değerlere sahip bir kart gibi kare bir blokta çizilmiş olan bir figür. Yol aldığınız haritada ise karşınıza benzer şekilde yaratıklar, hazine kutuları ve parşömenler çıkıyor. Amacınız basit: Olabildiğince uzun süre hayatta kalarak yol alabilmek. Warcraft'ı aratmayan güzellikteki artwork ise estetiğe önem veren RPG hayranlarını düşünerek hazırlanmış.

World of Tank: Blitz

Tank savaşını seviyor da olabilirsiniz, sevmiyor da olabilirsiniz, ancak bu oyunu online oynadıktan sonra tamamen farklı bir bakış açısı yakalayabilirsiniz. Alman, Amerikan ve Sovyet tankları arasından seçim yaptığınız bu oyunda erler meydanında kıran kırana bir mücadeleye tanık olacaksınız. World of Tank: Blitz, MMO shooter konseptine tatlı bir yenilik getirip herkesi bir tankın başına geçiriyor. Etkileyici fizik motoru ve gösterişli efektler mobil cihazların sınırlarını zorlayacak seviyede iyi.

Stone of Life

Hack and Slash oyunu sevenlere alternatif bir oyun harmanı sunan Stone of Life, Japon animasyonlarıyla JRPG hayranlarının uzun zamandır bekledikleri aksiyon dolu oyunların mobil bir cevabı olarak ayakları yere sağlam basan bir oyun. 4 farklı sınıf seçenekleriyle kendi oyun tarzınıza uygun bir şekilde yaratık biçtiğiniz bu oyunda her seviyeyle yeni yetenekler kazanacaksınız. Üstüne üstlük kaliteli zırhlar ve silahlar gücünüze güç katacak. İçinizdeki olumsuz enerji bu oyundan sonra kaybolacaktır.

True Skate

Türkiye, batı ülkelerinin intişamlı kaykay parkurlarından mahrum olsa da kaykay ile uğraşmayı sevenler için harika bir oyun Android ve iOS kullanıcılarını sevindirecek cinsten. True Skate, üstünde herhangi bir insanın olmadı kaykayı parmaklarınızla kullandığınız bir oyun. Harika parkurlarla birlikte gelen muhteşem fizik motoru da bu işin dinamiklerini öğrenmek isteyenleri de aydınlatacak bir gerçekçiliğe sahip. Stilden de ödün vermeyen oyun bu haftanın en sıra dışı yapımı. 

Dungeon Keeper

PC oyuncuların bayılarak oynadığı bir seri mobil platforma ihraç edilirken ne kadar mı kötü olabilir? Dungeon Keeper buna güzel bir örnek! İngiltere reklam kurulu tarafından ceza alan oyunun normal bir şekilde oynanabilmesi için 100 dolar civarı bir yatırımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ne var ki oyunu indirip yüklemesi ücretsiz. EA Games bu oyunu bu kadar rayından çıkarırken ne düşündü bilinmez, sizler sevmediğiniz insanlara bu oyunun ne kadar güzel olduğunu anlatın. Dungeon Keeper cüzdanınızı eritmek için bekleyen eşsiz bir düşman.

YORUMLAR