Ne İndirsem? Mobil Oyunlar 8-14 Ağustos

Munin Kuzey mitolojisinden hikayelerle bulmaca çözdüğünüz Munin isimli bu oyunda Odin'in habercisi olarak hayat ağacı olarak da bilinen Yggdrasil'in içinde birçok bölümü gezip evrenin oluşumuna katkı sağlıyorsunuz. Kutsal bir hayvan olan karganın tüylerin

Munin

Kuzey mitolojisinden hikayelerle bulmaca çözdüğünüz Munin isimli bu oyunda Odin'in habercisi olarak hayat ağacı olarak da bilinen Yggdrasil'in içinde birçok bölümü gezip evrenin oluşumuna katkı sağlıyorsunuz. Kutsal bir hayvan olan karganın tüylerini bulmanız gereken oyunda ana karakterinizin ulaşmasına mani olan platformları rotasyonlarla çevirip bölüm haritalarının içindeki bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. Çizimleri ve platform mekanikleri Braid'i anımsatan bu oyun daha önce PC'ye de çıktı ve olumlu tepkiler aldı.

Devious Dungeon

Ravenous Games'in League of Evil isimli oyunlarından sonra retro oyun çalışmalarına ağırlık verdikleri bir süreç başladı. Random Heroes 2 ile güzel bir iş çıkartmaya başlayan yapımcılardan şimdi benzer ama her haliyle daha güzel bir oyun geldi: Devious Dungeons. Sidescroller Action RPG olarak nitelendirdiğimiz bu oyunda yine ekranın alt kısımlarında sağ, sol, zıplama ve saldırı butonları mevcut. Konumuz ise fantastik bir ambiyansa sahip. Kraliyetin mahzenlerinden başlayan ve yerin dibine kadar giden bir yolda kötülüklerini saçmaya çalışan canavar ordularını katletmeniz gerekiyor. Seviye atlamalı, zırhlı ve silahlı, özel yetenekli RPG unsurlarının olduğu bu oyunu kaçırmayın.

Men's Room Mayhem

Umumi bir tuvalet simülatörü olan bu oyunda amacınız halka açık olan farklı tuvaletleri muntazam bir şekilde kontrol altında tutmak. Restoran, bar, sirk, alışveriş merkezi ve benzeri sosyal mekanların olduğu yerlere göre farklı tasarımlarla ve tuvalete giden insan profilleriyle karşılaşacağınız bu oyunda her ortam için ayrı taktiklerinizin olması lazım. Büyük veya küçük tuvalet ihtiyacını kafasındaki düşünce baloncuğu üstünde ifade eden insanları doğru yere sevketmeye çalışın, sıra beklemeler yüzünden çıkan kavgalara veya ulu ortayı pisleten insanlara engel olun.

Jacob Jones & The Bigfoot Mystery

BAFTA ödüllü bir senaristin kaleminden çıkan ve göz alıcı grafikleriyle dikkat çeken Jacob Jones & The Bigfoot Mistery, PC ve PS Vita'dan sonra geç de olsa mobil cihazlara ulaşıyor. Mekanikleri tamamen dokunmatik ekrana uygun olan bu point and click adventure, çocuksu ama klasik olmaya aday bir oyun. Genç bir çocuğun ormanda karşılaştı bir devayak ile yaşadığı arkadaşlığı konu alan hikayede dostunuzu korumak için çözmeniz gereken birçok bulmaca var.

RE-VOLT 2

Mini uzaktan kumandalı arabaların hüküm sürdüğü bu yarış oyununda sonunda rakiplerinizle online olarak kapışabileceğiniz bir mod var. toplam 4 mod ve 260'tan fazla pist ile bu oyuna bir kere sararsanız uzun süre boyunca uygulamayı cihazınızdan silemeyeceğiniz aşikar. Öte yandan sadece yarış deyip geçmemek lazım. Oyunda rakiplerinizle savaş halindesiniz. Pistten edindiğiniz silahlarla birbirinize saldırmanız gereken bu oyunda birinci olabilmek için her yol mübah.

Fighting Game Manly Men

Erkeksiliğin son raddesinde ve elle tutulacak güzel bir yanını bulamadığımız bu Android oyununu size ibretlik sunuyoruz. Şöyle ki, oyunda seçeceğiniz her erkek atletik vücudunun üstüne kadın pijamaları veya gecelikleri giyip karşılıklı dövüşmeye karar vermiş. Aslında oldukça eğlenceli olma potansyeli olan bu oyunun asıl kaybettiği taraf son derece yapay ve zevksiz dövüş mekanikleri. Abilerden birini seçip bir diğerinden dayak yemek gibi bir hevesiniz varsa oyun hemen alltaki bağlatıdan indirilebiliyor.

YORUMLAR