Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 22

Pets & Planes Yerli yapım olan Pets & Planes mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz en keyifli uçak oyunlarından bir tanesi. Herhangi bir uçak simülasyonundan ziyade bu oyunda daha çok akrobasi üzerine yoğunlaşıyoruz. Oyunda bizden farklı görevleri yerine

Pets & Planes

Yerli yapım olan Pets & Planes mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz en keyifli uçak oyunlarından bir tanesi. Herhangi bir uçak simülasyonundan ziyade bu oyunda daha çok akrobasi üzerine yoğunlaşıyoruz. Oyunda bizden farklı görevleri yerine getirmemiz gerekiyor. Elbette bunları tamamlayabilmek için hem hızlı hareket etmeliyiz hem de gideceğimiz yeri iyi takip etmeliyiz. Aksi halde önümüzde çıkan engellere çarpabilir ve başarısız olabiliriz.

Enterchained

Windows ve Android versiyonları bulunan bu oyunda, birbirine zincirle bağlanmış iki gladyatörün arena savaşlarına tanık oluyoruz. Karakterlerin bir tanesini biz yönetiyoruz, diğerini ise yapay zeka yönetiyor. Bu durumu avantaja çevirip düşmanları bir bir yenmeliyiz. Enterchained'ta çok sayıda güçlendirme seçeneği bulunuyor. Bunları ister kendi karakterimize ister yardımcımıza ekleyebiliyoruz. Bu sayede daha güçlü hale geliyor ve rakipleri daha kolay yeniyoruz.

MONSU

Aksiyon dolu bir platform koşu oyunu olarak dikkat çeken MONSU'da tuhaf görünümlü fantastik bir yaratığı kontrol ediyoruz. Oyundaki amaçlarımız arasında altınları toplamak ve etraftaki düşmanları alt etmek var. Düşmanların üzerine zıplayarak onları yenebiliyoruz. Bunun haricinde bölümde bulunan kulübelere çarparak onları yok edebiliyor, düşmanların üzerine fırlatarak onları da aradan çıkartabiliyoruz. Oyunun asıl dikkat çeken noktası ise sunduğu upgrade seçenekleri. Bölümleri geçtikçe açılan bu güçlendirmeler oyuna zengin bir hava katıyor.

Peasoupers

Peasoupers özellikle bulmaca oyunlarından keyif alanlara hitap ediyor. Bulabileceğiniz en eğlenceli bulmaca oyunları arasında yer alan Peasoupers'taki nihai amacımız bitiş noktasına varmak. Bunu başarabilmek için elimizde bulunan bazı blokları feda etmemiz gerekiyor çünkü her başarı, bir takım fedakarlıklar gerektirir. Siyah tonlar ve sade grafikler, oyunun dikkat çeken noktaları arasında yer alıyor. Platform ve bulmaca oyunlarından keyif alıyorsanız Peasoupers'ı mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Marble Mountain

"Denge konusunda iyiyimdir" diyorsanız Marble Mountain'a mutlaka göz atmalısınız. Oyundaki temel amacımız önümüze çıkan engellerden kurtulmak ve bölümleri tamamlamak için alternatif yollar bulmak. Bir bölümü bitirmek için birden fazla yol var ve her seferinde farklı yollar izleyerek bölümleri tamamlayabilirsiniz. Özellikle görselleri ve sorunsuz çalışan kontrol mekanizmasıyla takdirimizi toplayan bu oyunu beceri oyunları oynamaktan keyif alan herkese öneriyorum.

Goblin Quest: Escape!

Zamanında OUYA sahibi olanların oynayabildiği bir oyun olan Goblin Question: Escape! kendine özgü orijinal grafikleri ve akıcı kontrolleriyle dikkat çekiyor. Oyundaki temel amacımız haritadaki değerli taşları toplamak ve hayatta kalmak. Bulunduğumuz ortamlarda birçok tehlike var ve bunların üstesinden gelmemiz gerekiyor. Aksi halde oyunu kaybediyoruz.

YORUMLAR