Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 23

Super Party Sports: Football Worms benzeri bir savaş oyunu olan Super Party Sports: Football, adından da anlaşılacağı gibi, futbol temasını kullanıyor. Takımlar arasında Türkiye yok ama takımların formalarına alternatif kostümler alabiliyorsunuz ve kişise

Super Party Sports: Football

Worms benzeri bir savaş oyunu olan Super Party Sports: Football, adından da anlaşılacağı gibi, futbol temasını kullanıyor. Takımlar arasında Türkiye yok ama takımların formalarına alternatif kostümler alabiliyorsunuz ve kişisel takımınızı yaratabiliyorsunuz. Engebeli arazilerde oynanan oyunda amacınız rakip takım oyuncularını şut çekerek parçalara ayırmak. Kazanmak için ise son olarak topu kaleye göndermeniz gerekiyor. Futbol temalı ama daha eğlenceli bir oyun size cazip geliyorsa haftanın Android oyunu olarak seçtiğimiz bu oyuna mutlaka göz atın

The Howler

Sadece iOS için çıkan Howler, bağımsız oyun üreticilerinden fizik tabanlı bir oyun. Seyahat balonuyla yolculuk ederken halletmeniz gereken görevlerin olduğu oyunda genel anlamda kargo işleriyle uğraşıyorsunuz. Havadaki rüzgar hareketlerine göre seyahat ederken ekrana bastıkça yükselen ve bıraktıkça inen balonu kontrol etmeniz gerekiyor. Sepya tonların hakim olduğu oyunda 18'inci ve 19'uncu yüzyılın havası güzel yansıtılmış.

Payback 2

GTA ve Quake 3'ün karması bir oyun olan Payback 2 açık bir dünyada aksiyon oyunu oynamak isteyenlere biçilmiş kaftan bir oyun. Farklı silah ve araba çeşitleriyle sınırsız katliam yaratabileceğiniz yetişkinlere yönelik bir oyun tarzı sunan Payback 2, Ücretsiz olarak indirilebiliyor. Eskiden sadece iOS için çıkan ve pahalı olan oyun artık ücretsiz olarak oynanıyor ama devam bölümleri yine satın almanız gerekiyor. Bununla birlikte 9 Farklı oyun modu da full paketin içinde yer alıyor.

Mage and Minions

Hack and slash türü oyunların popüler olmasıyla birlikte Diablo taklidi oyunlar mobil cihazlarda yaygınlaşmaya başladı. Mage and Minions bu platformun başarılı bir örneği olarak dikkat çekiyor. Elbette Diablo kadar geniş bir dünyaya sahip olmasa da ücretsiz olarak oynanabilmesiyle ve elindeki malzemeyi iyi değerlendirmesiyle Mage and Minions dikkat çeken bir oyun. Oyunda sınıf seçenekleriniz yok ama seviye atladıkça kazandığınız yetenekler aracılığıyla karakterinizi büyüden savaşmaya kadar bürçok alanda özelleştirebiliyorsunuz. Yardımcı karakterler de sizin eksik olduğunuz noktalarda savaş stratejinizi tamamlayan bir unsur olarak etkin bir role sahipler.

LEGO Creator Islands

Şehir kurma simülasyonlarını ve LEGO oyuncaklarını başarılı bir şekilde harmanlayan LEGO Creator Islands, rengarenk dünyasıyla size türevlerinden farklı bir oyun keyfi sunuyor. Sakin ve düşük ritimli oyunlardan keyif alıyorsanız doğanın tüm renklerini oyun bloklarına katan bu oyun size ilaç gibi gelecektir. LEGO seven herkes için tasarlanmış ve çocukluğunu özleyen yetişkinlerin de keyif alabileceği bu oyunda size örnek olarak gösteren adları inşa etmekle kalmıyorsunuz, dinamik olarak hareket eden unsurları da yerleştirebiliyorsunuz.

Drink Your Pee

Adada mahsur kalan ve su kaybının doruklarında yaşayan bir mazlumun acı dolu hikayesini pikselleştirmiş bir eğlenceye çeviren Drink Your Pee, karakterinizin hayatta kalmak için idrarını içmek zorunda kaldığı saçma ötesi bir oyun. Çölde susuz kalsak bile "acaba" dedirtecek sorunu koşulsuz kabul etmiş oyun karakterini bu eksende kontrol etmeniz gerekiyor. Peki oyun sektöründe işleyecek konu mu kalmadı yoksa en garip fikirlerini oyuna çeviren insanlar mı var? Bize soracak olursanız ikinci seçenek daha makul gibi görünüyor. "Yok artık daha neler!" demeden oyunu indirip birebir şaşırabilirsiniz.

YORUMLAR