Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 25

RollerCoaster Tycoon® 4 Mobile Atari'nin hayatı mobil platformlarda devam ediyor. Bunun en bariz kanıtlarından biri de bir oyun klasiği haline gelen RollerCoaster Tycoon serisinin 4'üncü oyununun mobile özel olarak piyasaya sunulması. Alışılagelmiş ve sev

RollerCoaster Tycoon® 4 Mobile

Atari'nin hayatı mobil platformlarda devam ediyor. Bunun en bariz kanıtlarından biri de bir oyun klasiği haline gelen RollerCoaster Tycoon serisinin 4'üncü oyununun mobile özel olarak piyasaya sunulması. Alışılagelmiş ve sevilen bir oyun macerası sunan bu oyunda amacınız kendi RollerCoaster yolunuzu inşa edip müşterilerin cazibesini çekmek. Klasik oyun serisine aşina olanların çekeceği tek sıkıntı mouse kullanımının olmaması. Parkur için gereken parçaları takarken bir mouse kullanıyormuş gibi kesin kontrollere kavuşamadığınıdan hata yapabilmeniz olası. Öte yandan sadece oyun içi satın almalarla elde edebileceğiniz özel RollerCoaster parçaları var ama bu sizin oyun zevkini allak bullak etmediği için kritik bir durum söz konusu değil.

RETRY

ROVIO Games, uzun zamandır beklediğimiz işlere imza atıp ANgry Birds karakterleri kullanmadan oyun tasarlamaya başladı. Plunder Pirates isimli oyunlarıyla Clash of Clans tarzı strateji oyunlarına kafa tutan şirket bu sefer Flappy Bird furyasına saldırıp RETRY isimli oyunlarını piyasaya çıkartıyor. Akrobatik uçuşlar eşliğinde bölümden bölüme farklı görevleri üstlenmeniz gereken oyunda çeşitlilik asla eksik olmuyor. Birbirinden farklı bölüm tasarımlarıyla birlikte grafikler ve müzikler 80'lı yılların oyunlarına bir saygı duruşu olarak tasarlandığı için retro oyunseverler bu oyuna hızlıca bağlanacaklardır.

Deep Loot

Hazine avcısı bir geminin mürettabatı olarak günah keçisi seçildiğiniz bu oyunda derin sulara dalıp hazine çıkartmaya çalışıyorsunuz. Ufak bir tekneyle ve mayoyla başlayan maceralarınızda para kazandıkça hem geminizi hem de teçhizatınızı geliştireceksiniz. Daha derin denizlere yol açmak, daha uzun suda kalmak ve daha hızlı maden kazmak için lazım olan her şeyi edinmeye başladıkça daha büyük hedeflere yol alan ekibiniz tüm denizaltı ganimetlerini toplamayı amaç edinmiş. Sudaki canlılardan kaçmanız gerekirken elinizden geldiğince hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını bulmanız gerekiyor.

Pako - Car Chase Simulator

İzometrik bir haritada ilkel poligon grafikleri etkin bir şekilde kullanan Peko isimli bu younda amacınız arabanızla sizi kovalayan diğer araçlardan kaçmak. Ama açık trafikte ve farklı yollarda farklı görevler tamamlamanız gerekirken bu olay o kadar da kolay değil. Bunun sebebi, arabayı çarpmamanız gerekiyor olmanız. Dilerseniz sonsuz modda açık trafikte yetenek geliştirmeniz mümkünken hikaye modunda farklı araçlarla farklı senaryoları oynamanız mümkün. Windows Phone, iOS ve Android için çıkan bu oyun size eğlenceli bir vakit vaadediyor.

Don't Run With a Plasma Sword

Bilim kurgu klasiklerinden esinlenerek yapılan bu sonsuz koşu oyununda elinde ışın kılıcı olan kahramanımız son 40 senenin tüm kült mekanlarıyla ve karakterleriyla temas kurarak yola koyuluyor. Rakiplerinizi veya fırlatılan nesneleri kılıcınızla çizerek devam ettiğiniz parkurların sonunda bölüm sonu canavarları da var. Üstelik arada geçen mizahi hava hem retro sinema dünyasına nüans yapıyor hem de oyunseverleri gülümsetmeyi başarıyor. Sonsuz koşu oyunları için alternatif bir eğlence arıyorsanız Don't Run With a Plasma Sword tam da aradığınız şey olabilir.

Micro Battles

Atari 2600 dönemindeki oyunları anımsatan ve iki kişinin mücadele edebileceği ufak oyunlar sunan Micro Battles yine aynı dönemin görsellerini renklendiren görsellere sahip. Görüntüde basit olan bu oyun seçkileri rekabet ile birlikte topyekün bir eğlence paketi sunuyor. Ücretsiz olan versiyonu indirdiğinizde uçak kapışması oynama şansınız varken uygulama içi satın alma ile birlikte balta fırlatma, ateş etme ve futbol oyunlarına da kavuşuyorsunuz. Ve satın almayı size tavsiye ediyoruz çünkü ev içi kalabalıkla düzenlenen bir oyun partisi için gerekli renklilik bu uygulama içersinde mevcut.

YORUMLAR