Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 26

Cooler Master HAF 912 Advanced PC Kasası Çekiliş Sonucu Avast Premier 2015 ve Nexus 5 Çekiliş Sonucu Boulder Dash 30th Anniversary Apple II ile başlayan serüveninin 30'uncu yılını kutlayan Boulder Dash, klasikleşmiş oyunlara ilgisi olanlara yepyeni bir fı

Cooler Master HAF 912 Advanced PC Kasası Çekiliş Sonucu

Avast Premier 2015 ve Nexus 5 Çekiliş Sonucu

Boulder Dash 30th Anniversary

Apple II ile başlayan serüveninin 30'uncu yılını kutlayan Boulder Dash, klasikleşmiş oyunlara ilgisi olanlara yepyeni bir fırsat sunuyor. Yeni görseller, bölüm tasarımları, oyun içi mekanikleri ve kontrollerle yetinmeyen oyun tüm bu değişikliklere rağmen eski oyun eğlencesinden taviz vermeyen bir çizgi yakalamayı başarıyor. Sizden yaşça büyük olanların oyun hikayelerini dinlemek zorunda kalmamak için bu treni kaçırmamanızı öneriyorum çünkü zamanında milyonlarca insan tarafından sevilerek oynanan bir oyunun yeni halini deneyimleme fırsatınız olacak.

OrangeBall

Türkiye'den Onivo Games tarafından geliştirilen OrangeBall, Nokia'nın meşhur Bounce oyununu hatırlatan eğlenceli bir platform oyunu. Başkaları daldaki portakal kalmaya devam ederken sizin portakalınız rengarenk bir dünyada su damlalarını toplayarak ilerliyor. Özellikle çocuklar için göz alıcı grafiklerle donatılmış olan bu oyun hem kontrolleriyle başarılı bir profil çiziyor hem de zekice hazırlanmış parkurlarıyla sıkılmamanızı sağlıyor. Türk yapımı iyi bir oyun arıyorsanız yerli malı yurdun malı, herkes OrangeBall oynamalı.

Secret of Mana

1993 yılında SNES için çıkan ve gelmiş geçmiş en iyi aksiyon RPG oyunlarından biri kabul edilen Secret of Mana yaklaşık 4 seneden beri iOS cihazlarında oynanabiliyordu ve Android kullanıcıları geçtiğimiz haftaya kadar beklemek zorunda kaldılar. Bizler de bu anı kaçırmayıp sizinle durumu kutlamak istedik. Ne var ki, kusur bulmakta güçlük çektiğimiz bu 16-bit klasiği inanılmaz pahalı fiyatlara sunuluyor. SQUARE ENIX, geçmişten gelen klasiklerini prestij amacıyla kullanmaktan ziyade para kazanma aracı olarak kullandığı için tepki toplayabiliyor. Yine de oyun zevkinize düşkünseniz bu oyunu kaçırmamanız gerektiğinizi düşünüyoruz.

Obslashin'

Dungeon Crawler oyunlarını Fruit Ninja ile kombine ederseniz son derece kötü bir oyun yaratmanız da mümkün ama göz alıcı bir mükemmellik de yaratma ihtimali var. Obslashin' bu kombinasyonu kullanıp son derece kaliteli bir oyun olarak dikkat çekiyor. Harita içersinde bir noktadan öteki noktaya sıçrayan kedi savaşçı olarak amacınız köyün yakınında düşman yaratıkların istilasına uğrayan zindanı temizlemek. Bu oyun bizim gözümüzde Fruit Ninja katili olabilir çünkü RPG unsurlarıyla süreklilik arz eden bir oyun yapısı sunuyor.

Coward Knight

Klasik Metal Gear Solid oyunlarındaki Stealth-Action dinamiklerini orta çağın fantastik dünyasına başarıyla aktaran Coward Knight, sıradışı bir iş çıkartarak kaliteli olan başka bir oyun. Kraliyetin hayatta kalan son şövalyesi olarak amacınız prensesi kurtarmak ama karakterinizin korkak yapısı nedeniyle de hedefiniz olan kulenin tepesine çıkabilmek için saklanarak ilerlemeniz gerekiyor. Bugüne kaar korkak olduğu için hayatta kalan adamımızın yine tek dostu korkuları olacak.

Run Sackboy! Run!

PlayStation Mobile departmanının el attığı bu oyun, Little Big Planet karakterlerinin kullanıldığı eğlenceli bir platform ve sonsuz koşu oyunu sunuyor. İlk başta normal oyun serilerini takip edenler için hazırlanmış bir oyun olduğu düşünürken oyunu oynadığımızda fikirlerimiz değişti. Gerek grafikleriyle, gerek bölüm tasarımıyla, gerek oyun içi kontrolleriyle büyüleyici bir havası olan Run Sackboy! Run!, herkesin sevebileceği tarzda bir oyunu hikayeyi takip etmeyenlere bile aktarmayı başarıyor.

YORUMLAR