Ne İndirsem? Mobil Oyunlar - Bölüm 27

Jungle Moose Hem iOS hem de Android için ücretsiz olarak sunulan bu oyun her ne kadar renkli ve canlı görselleriyle çocuklara hitap ediyormuş gibi görünse de işin öyle olmadığını oyuna girince anlıyoruz. Gölün karşı kıyısına geçmeye çalışan bir geyiğin hi

Jungle Moose

Hem iOS hem de Android için ücretsiz olarak sunulan bu oyun her ne kadar renkli ve canlı görselleriyle çocuklara hitap ediyormuş gibi görünse de işin öyle olmadığını oyuna girince anlıyoruz. Gölün karşı kıyısına geçmeye çalışan bir geyiğin hikayesini konu alan Jungle Moose'da beklenmedik şeylerle karşılaşıyoruz.

Karşı kıyısına geçmeye çalıştığımız gölün içi meğerse pirana doluymuş. Karakterimiz suya girer girmez etrafına doluşan bu vahşi balıkları suyun dışarısına fırlatmak suretiyle geyiğin boynuzuna düşmelerini ve ölmelerini sağlıyoruz.

Eğer bunu yapmakta geç kalırsak hepsi geyikten bir ısırık alıyor ve onu yok ediyorlar. Kanlı mı kanlı bir oyun olan Jungle Moose'u hangi kafayla yaptıklarını biz anlayamadık. Fakat itraf etmek gerekise oyunu oynarken çok keyif aldık. Eğer siz de bu tarz oyunlardan keyif alıoyrsanız Jungle Moose'u denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Bugs vs. Aliens

Bugs vs. Aliens özellikle Temple Run ve Subway Surfers gibi oyunlardan sonra patlama yaratan sonsuz koşu oyunlarının izinden gidiyor fakat bünyesine kattığı ayrıntılarla sürüden ayrılmasını biliyor. Oyundaki temel amacımız uzaylıların istilasına karşı durmaya çalışan böcek sürüsüne yardım etmek.

Oyuna başlar başlamaz kendimizi aksiyonun içinde buluyoruz ve kontrolümüze bir böcek veriliyor. Hem plazma ışınları ve reaktör bombaları gibi tehlikelere karşı koymaya hem de diğer böcek arkadaşlarımızı toplayarak kurtarmaya çalışıyoruz.

Şirin grafikler ve farklı kontrol seçenekleri oyunun en fazla beğenimizi toplayan özellikleri arasında. Genel olarak başarılı bir oyun olarak niteleyebileceğimiz Bugs vs. Aliens, türüne yeni bir şeyler katan, keyifli bir sonsuz koşu oyunu.

Battle of Heroes 

Ubisoft imzası taşıyan Battle of Heroes hem Android hem de iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda hem kendi şehrimizi kuruyoruz hem de düşmalarımızla amansız bir mücadeleye girişiyoruz.

Oyunda en fazla dikkatimizi çeken noktalardan bir tanesi de grafikler ve arkaplanda çalan müzikler. Gerçekten bir mobil oyundan beklenmeyecek düzeyde bir kalite sunan Battle of Heroes'da kahramanımızı kullanarak savaşlarda birebir mücadeleye girebiliyoruz.

Elbette kurduğumuz üste asker üretebiliyor ve savaşta bu askerleri kullanabiliyoruz. Farklı kahramanların yer aldığı oyunda yeni karakterler zamanla açılmakta. Hem RPG hem de strateji öğeleri sunan Battle of Heroes kaliteli bir mobil oyun arayanların mutlaka denemesi gereken alternatiflerden bir tanesi.

Stick Hero

Sinir bozan oyunlarıyla tanınan Ketchapp firması yine ortaya ilginç bir oyun çıkartmış. Platformlar arasında geçiş yapmaya çalışan bir karaktere yardım ettiğimiz oyunda aradaki boşluklar kadar çubuklar oluşturup karşıdan karşıya geçmeye çalışıyoruz. Oluşturduğumuz çubuklar ekrana basılı tutma süremizle doğru orantılı olarak uzuyor. Bu yüzden aradaki mesafeyi iyi bir şekilde hesaplayıp ona göre çubuk oluşturma gerekiyor.

Grafik olarak sade ve minimal bir yapı sunan Stick Hero'da son derece basit bir altyapı kullanılmış olmasına rağmen ortaya hem keyifli hem de sinir bozan bir oyun çıkmış. Siz de beceri oyunlarından keyif alıyorsanız Stick Hero'yu denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Inventioneers

Fizik tabanlı oyunlar daima hoşumuza gitmiştir. Oyuna gerçekçilik katan öğeler hem kaliteyi artırıyor hem de oyundan alınan keyfi. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz ve mobil cihazlarınız üzerinde oynayabileceğiniz kaliteli bir fizik tabanlı bulmaca oyunu arıyorsanız Invetioneers sizi uzun bir süre meşgul edecektir. Listede yer alan diğer oyunlar gibi hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunulan bu oyunda bölümlerde yer alan bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Oyunda çok sayıda bölüm olmasına rağmen bunları bir kısmı açık. Diğerlerini ne yazık ki satın almak gerekiyor. Fakat ücretsiz olarak sunulan kısım da hiç az değil. Grafik olarak bekleneni fazlasıyla veren Inventioneers'ı zihin çalıştıran oyunlardan keyif alan tüm oyunseverlere tavsiye ediyorum.

Çamlıca Kapak Futbolu

Günümüzde birçok marka mobil dünyada yer almak için projeler tasarlıyor. Fakat bunların birçoğu gerçekten yapay duruyor ve ne yazık ki pek de hoş tepkilere yol açmıyor. Çamlıca Kapak Futbolu ise meşrubat sektörünün önde gelen isimlerinden olan Çamlıca'nın başarılı bir mobil dünya uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Lise sıralarında oynadığımız kapak futbolu konseptini mobil cihazlara taşıyan bu oyunda gazoz kapaklarıyla futbol maçı yapıyoruz. 

Hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak sunulan bu oyunda sosyal medya desteği de es geçilmemiş. Bu sayede elde ettiğiniz puanları arkadaşlarınızla paylaşabilir ve hatta birlikte rekabet edebilirsiniz.

YORUMLAR