Ne İndirsem? Mobil Uygulamalar 15-21 Eylül

Wakie Alarm uygulamalarıyla farklı bir rekabete tutuşan Wakie, kullancıların kurdukları alarm saatlerinde telefonla ulaşılır olmalarını sağlıyor. Sosyal bir deneyim midir yoksa sosyal bir deney alanı mı bilinmez, ama insan sesiyle uyanmayı tercih edenler

Wakie

Alarm uygulamalarıyla farklı bir rekabete tutuşan Wakie, kullancıların kurdukları alarm saatlerinde telefonla ulaşılır olmalarını sağlıyor. Sosyal bir deneyim midir yoksa sosyal bir deney alanı mı bilinmez, ama insan sesiyle uyanmayı tercih edenler için bu uygulama biçilmiş kaftan. Henüz alarm hizmetine sahip olmayan Türkiye'den arama yaparak uyuyan insanları uyandırabilirsiniz. Size 60 saniye zaman tanınıyor ve tatlı sözler mi yoksa koğuş nöbetçisi gibi mi davranacağınız sizin seçeneğiniz olacak.

Bring!

Bugüne kadar alışveriş listeleri yapabileceğiniz uygulamaların birçok örneği olsa da Bring! bu deneyimi bir adım ileriye taşıyor. Aynı eve alışveriş yaptığınız insanlarla senkronize çalışan bu programda ortak listeler oluşturup silmeniz mümkün olduğu gibi alışveriş sonrası işaretlenen kısımları gerçek zamanlı takip etmeniz mümkün. Böylece aynı alışverişi iki farklı insanın yapmış olması önleniyor.

Connected2.me

Türk programcı Ozan Yerli'nin bir projesi olan Connected2.me, anonim sohbetler gerçekleştirebileceğiniz bir uygulama. Özellikle Türkiye'de popüler olan bu uygulama aynı zamanda dünya üzerinde de rağbet görüyor. İsminizin görünmediği bir ortamda yine tanımadığınız insanlarla anlık sohbetler gerçekleştirmeniz mümkün. Düzenli iletişim kurmayı tercih ettiğiniz kullanıcılara da özel bir bağlantı adresi sunabiliyorsunuz.

Blinkist

Kitaplardan referans almak isteyenler için son derece pratik bir uygulama olan Blinkist ile kitabı tamamen okumadan en akılda kalan ve paylaşılan kısımlarına erişebiliyorsunuz. Böylece ilham veren kitaplardan kısa sürede motive olabilir, bilimsel bir kitaptaki ana mesajı hemen yakalayabilir veya edebi bir eserin tarihe malolmuş sözlerini anında okuyabilirsiniz. Karşınızdaki insan o kitabı hiç okumadığınızı asla anlamayacak.

Pin Drop

Konum bazlı çalışan Pin Drop ile favori mekanlarınızı işaretleyip bir dahaki seferde aynı yeri kolayca bulabiliyorsunuz. Diğer harita servisleriyle uyumlu çalışan sistem sayesinde aynı yeri işaretlediğinizden emin olabileceğiniz gibi şık ve kullanışlı arayüzü sayesinde diğer kullanıcı yorumlarını dikkate alıp yeni yerler keşfetmeniz mümkün.

YORUMLAR