Ne İndirsem? Mobil Uygulamalar 2 Haziran - 8 Haziran

Inapp Translator Android cihazlarınız üzerinde e-postalarınızı okurken, kullanmakta olduğunuz tarayıcı yardımıyla web sayfalarını gezerken veya uygulamalar üzerinde dolaşırken karşılaştığınız yabancı dildeki kelimeleri veya cümleleri kendi dilinize anlık

Inapp Translator

Android cihazlarınız üzerinde e-postalarınızı okurken, kullanmakta olduğunuz tarayıcı yardımıyla web sayfalarını gezerken veya uygulamalar üzerinde dolaşırken karşılaştığınız yabancı dildeki kelimeleri veya cümleleri kendi dilinize anlık olarak çevirmek için kullanabileceğiniz oldukça kullanışlı bir uygulama olan Inapp Translator, her Android kullanıcısının akıllı telefonları üzerinde yer alması gereken bir uygulama. Özellikle anlamını merak ettiğiniz yabancı kelimeler için yeni bir kaynak üzerinde araştırma yapmaktansa, Inapp Translator yardımıyla aynı sayfa üzerinde çeviri yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Fleep

Hem Android hem de iOS kullanıcılarının mobil cihazları üzerinde kullanabilecekleri oldukça başarılı bir mesajlaşma uygulaması olan Fleep ile arkadaşlarınızla sohbet edebilir, grup sohbetleri oluşturabilir, arkadaşlarınızla dosya paylaşabilir ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. Fleep'in diğer uygulamalara göre en ayırt edici özelliği, arkadaşlarınızı e-posta adreslerini kullanarak listenize ekleyebilmenizdir. Bu sayede uygulama üzerinden arkadaşlarınıza bir Fleep hesapları olmasa da mesaj gönderebilir ve arkadaşlarınızın e-posta aracılığıyla vermiş oldukları cevapları Fleep üzerinden takip edebilirsiniz.

Forplay

iOS platformu üzerinde yayınlanan ve tamamen yerli bir sosyal medya uygulaması olan Forplay, Tinder'a benzer bir yapıya sahip olsa da kullanıcılarına oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Facebook hesabınızla giriş yapacağınız uygulama üzerinde yer alan farklı filtreleme seçenekleri sayesinde yeni insanlar arayabilir ve bulduğunuz kişilerle hem oyunlar oynayabilir hem de tanışma şansını yakalayabilirsiniz. Genel olarak oyunlar üzerine kurulu bir yapıya sahip olan Forplay, insanların oyun oynayarak yakınlaşmasını sağlıyor.

Duolingo

Piyasada yer alan en popüler dil öğrenme uygulamalarından bir tanesi olan Duolingo yardımıyla hem Android hem de iOS kullanıcıları, dil eğitimlerini kolayca bir adım öteye taşıyabilirler. Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve daha birçok dil için destek sunan uygulama yardımıyla boş zamanlarınızda farklı diller öğrenmek için alıştırmalar yapabilir veya kelime oyunlarını oynayabilirsiniz. Yenilenen arayüzü ve kazandığı yeni özelliklerle çok daha etkili bir dil öğrenme aracı haline gelen Duolingo'yu mutlaka denemenizi öneririz.

PasswordBox

Farklı web siteleri ve banka hesaplarınız için kullanmakta olduğunuz kişisel bilgilerinizi ve şifrelerinizi bir arada güven içerisinde saklamak ve tüm bu verilere sadece tek bir ana parola yardımıyla kolayca ulaşmak için kullanabileceğiniz bir parola yönetim uygulaması olan PasswordBox yardımıyla bir kez giriş yaptığınız web sitesine daha sonra kişisel bilgilerinizi tekrar girmeye gerek kalmadan otomatik bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Özellikle farklı kullanıcı hesapları için farklı ve güçlü şifreler kullanan kişilerin tüm bu verileri akıllarında tutmalarına gerek kalmadan kullanmalarına olanak sağlayan PasswordBox'ı popüler parola yönetim uygulaması LastPass'ın mobil versiyonu olarak tanımlayabiliriz.

Bright Weather

Android, iOS ve Windows Phone kullanıcılarının mobil cihazları üzerinde kullanabilecekleri en kaliteli hava durumu tahmin uygulamalarından bir tanesi olan Bright Weather, o an bulunduğunuz konumu otomatik olarak algılayarak hem gün içerisinde hem de o haftaya özel olarak hava durumu tahminlerini sizlere sunar. Sahip olduğu widgetlar ile akıllı telefon ve tabletlerinizin ekranlarına oldukça güzel ve etkileyici bir hava katacak olan uygulama, içerisinde yer alan dahili kamera uygulaması sayesinde de bulunduğunuz konuma ait hava durumu koşullarını fotoğraf çekerek sosyal medya üzerinden paylaşmanıza da olanak sağlayacaktır.

YORUMLAR