Ne İndirsem? Mobil Uygulamalar Bölüm 25

Inbox Google'ın geçtiğimiz hafta içerisinde kullanıcılarına sunduğu Inbox, Gmail kullanıcılarının e-postalarını çok daha kolay ve etkili bir şekilde yönetmelerine olanak sağlayan bir e-posta kutusu uygulaması olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gel

Inbox

Google'ın geçtiğimiz hafta içerisinde kullanıcılarına sunduğu Inbox, Gmail kullanıcılarının e-postalarını çok daha kolay ve etkili bir şekilde yönetmelerine olanak sağlayan bir e-posta kutusu uygulaması olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gelen e-postaları farklı şekillerde kategorize etmenize olanak sağlayan Inbox ile isterseniz e-posta içeriklerinin önemli bölümlerini e-postalarınızı açmadan da görme şansına sahip olabilirsiniz. Tüm bunların dışında kolay ve hızlı arama, erteleme ve hatırlatma gibi seçenekler de Inbox ile kullanıcılara sunuluyor.

Autodesk SketchBook

Android ve iOS cihazlarınız üzerinde çizim yapabileceğiniz profesyonel bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız Autodesk SketchBook tam ihtiyaç duyduğunuz uygulama olabilir. Farklı fırça seçenekleri ve düzenleme araçları ile istediğiniz her türlü resmi mobil ortamda kolayca çizebilmenize olanak sağlayan uygulamanın ücretsiz olması da en güzel yanlarından bir tanesi. Aynı zamanda Autodesk SketchBook'ı kullanarak hazırlamış olduğunuz tüm resimleri, ister telefonunuz üzerine isterseniz de doğrudan Dropbox hesabınıza kolayca yedekleyebilirsiniz.

Clue

Bayanların adet dönemlerini otomatik olarak hesaplayabilmeleri için geliştirilen ücretsiz bir uygulama olan Clue, Android ve iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlar üzerinde yer alıyor. Menstrüal döngü hakkında detayları görme, ovülasyon ve PMS bilgilerini takip etme, hamile kalma ihtimaliniz olan günleri görme ve bir sonraki döngünüzü hesaplama gibi özellikleri sizlere sunan uygulama sade ve kullanışlı arayüzüyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

LiveJournal

Blog yazmayı seven ve yazdığı blog yazılarının farklı kişilere kolayca ulaşmasını isteyen kullanıcılara ilaç gibi gelecek LiveJournal, kısaca özetlemek gerekirse sosyal bir blog yazma uygulaması olarak adlandırılabilir. Sosyal ağlar üzerinde yer alan birçok özelliği harmanlayarak bizlere sunan LiveJournal üzerinde; blog yazılarımızı yazabiliyor, günlük tutabiliyor, yazılarımızı diğer insanlarla paylaşabiliyor, diğer insanların takip edebiliyor, yazılarını okuyabiliyor, yazılarına yorumlar yazabiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyoruz.

PhotoMath

Matematikle arası çok iyi olmayan ve matematiksel işlemleri çok daha hızlı bir şekilde çözmek isteyen öğrencilerin veya yetişkinlerin çok seveceği bir uygulama olacağını düşündüğüm PhotoMath, sizin için her tür matematiksel denklemi saniyeler içerisinde çözüyor ve çözüm yolunu adım adım sizlere gösteriyor. Windows Phone ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde ücretsiz olarak sunulan uygulamanın, yakın zaman içerisinde Android platformu üzerinde de çıkış yapması bekleniyor. Temel aritmetik, kesirler, ondalıklı sayılar, lineer eşitlikler, logaritma ve fonksiyonlar gibi birçok konuda sizlere yardımcı olacak olan PhotoMath'i mutlaka denemenizi öneriyoruz.

 

YORUMLAR