Oblivion'ı Skyrim İçinde Yaratan Proje Skyblivion

Skyblivion'da Cyrodiil'e geri dönebileceğiz

Eğer The Elder Scrolls serisinin 4. oyunu olan Oblivion'ı özlediyseniz size güzel bir haberimiz var. Bu başarılı oyun, Skyrim'de kullanılan oyun motoru ile baştan yaratılıyor. Proje ise Skyblivion adına sahip.

The Elder Scrolls serisinin 5. oyunu olan Skyrim 2011 yılında yayınlanmıştı ve çıktığı sene video oyun ödüllerini silip süpürmüştü. Skyrim'in böyle bir başarı kazanmasnın sebebi ise serinin bir önceki oyunu olan Oblivion'un çıkışının üzerinden 5 sene geçmiş olmasıydı. Oblivion çıktığı döenm bizi adeta büyülemişti. Dev bir geniş açık dünya, keşfedilecek sayısız mekan ve derin bir hikaye altyapısı nedeniyle oyunun tadı damağımızda kalmıştı. Bu nedenle 5 sene sonra çıkan Skyrim'e gözümüz kapalı saldırmıştık.

Geçtiğimiz günlerde yenilenmiş versiyonu yayınlanan Skyrim için geliştirilen bu mod Oblivion'daki bütün ana ve yan görevleri (indirilebilir içerikler de dahil olacak şekilde) Skyrim içinde bize sunacak. Oyuncular Skyblivion modunda Tamriel'in merkezi Cyrodiil bölgesini tekrar ziyaret edebilecekler. Bu bölgedeki Ayleid Harabeleri ve bölgenin kendine has mimarisini oyuna aktarabilmek için yeni 3 boyutlu modelleme çalışmaları yapılmış, Oblivion'da yer alan zırhlar, silahlar, kalkanlar, NPC'ler, kaplamalar, bitki örtüsü, diyalog seslendirmeleri gibi öğeler baştan yaratılmış.

Skyblivion'ın eksiksiz bir Oblivion tecrübesi yaşatabilmesi için TESRenewal ekibi bir hayli sıkı çalışıyor. Oyuncu topluluğunun desteğiyle bu modun 2017 yılında oyunculara sunulabilmesi mümkün olabilir. Bu mod, Skyrim Special Edition ile uyumlu olacak.

YORUMLAR