Otobüste, Sırada Ayakta Kalma Derdine Son! Giyilebilir Sandalye Karşınızda!

Eğer uzun bir iş gününden sonra beklediğiniz otobüs kuyruğunda, banka sırasında enerjinizin tükenmesinden şikayetçiyseniz ya da bütün gün ayakta kalmak zorunda kaldığınız bir işte çalışıyorsanız aradığınız çözüm Japonya'dan geldi. Archelis adı verilen bu

Eğer uzun bir iş gününden sonra beklediğiniz otobüs kuyruğunda, banka sırasında enerjinizin tükenmesinden şikayetçiyseniz ya da bütün gün ayakta kalmak zorunda kaldığınız bir işte çalışıyorsanız aradığınız çözüm Japonya'dan geldi.

Archelis adı verilen bu ilginç giyilebilir sandalye üst vücut ağırlığınızı taşımak üzere tasarlanmış bir ortopedik araç olarak düşünülebilir. Bacaklarınızı destekleyen Archelis üzerine ağırlığınızı verebiliyorsunuz ve ayaklarınız, beliniz ve bacaklarınız üzerindeki yükü azaltarak ortopedik rahatsızlıklardan korunabiliyorsunuz. İlk bakışta bir sandalyeye benzemeyen Archelis işlevsellik anlamında beklentileri karşılamakta.

3 boyutlu yazıcılar ile üretilen parçalardan oluşan Archelis'in bu yaz aylarında Japonya'da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

YORUMLAR