PlayStation 4'ü Ses ile Kontrol Etme

Sony, PlayStation 4'ün ses kontrol özelliğini şu ana kadar çok dile getirmemiş olsa da yayınlanan bu video yeni nesil konsolu sesimiz ile nasıl kontrol edebildiğimizi anlatıyor. PlayStation 4'te yer verilen ses kontrol sistemi sayesinde konsolun arayüzünd

Sony, PlayStation 4'ün ses kontrol özelliğini şu ana kadar çok dile getirmemiş olsa da yayınlanan bu video yeni nesil konsolu sesimiz ile nasıl kontrol edebildiğimizi anlatıyor.

PlayStation 4'te yer verilen ses kontrol sistemi sayesinde konsolun arayüzünde sesimiz aracılığıyla gezinebilmenin yanında oyunlara göz atıp bu oyunları çalıştırabiliyor, konsolu kapatabiliyoruz. Bunun yanında kullanıcı hesabımızı ses komutları ile değiştirebilmemiz de mümkün. Ses kontrol sistemi hem PlayStation 4'ün kamerası hem de kutusu içerisinde gelen mono kulaklık takımı ile birlikte kullanılabilmekte.

Sony, PlayStation 4'ün ses kontrol sistemini geliştireceğinin de sözünü veriyor. Şu an Amerika'da piyasada olan PlayStation 4 29 Kasım Cuma günü Avrupa'da, 13 Aralık'ta Türkiye'de satışa sunulacak.

YORUMLAR