Prey'den Half Life Tadında Bir Oynanış Videosu

Geçtiğimiz aylarda duyurulan yeni FPS oyunu Prey için uzun bir oynanıl videosu yayınlandı. Hatırlanacağı üzere ilk Prey oyunu 2006 yılında çıkış yapmıştı ve sahip olduğu ilginç hikaye ve farklı oyun mekanikleriyle dikkat çekmi,şti. Daha sonradan seriye bi

Geçtiğimiz aylarda duyurulan yeni FPS oyunu Prey için uzun bir oynanıl videosu yayınlandı.

Hatırlanacağı üzere ilk Prey oyunu 2006 yılında çıkış yapmıştı ve sahip olduğu ilginç hikaye ve farklı oyun mekanikleriyle dikkat çekmi,şti. Daha sonradan seriye bir devam oyunu kazandırılması için kollar sıvanmıştı; fakat yıllar sonra muhtemel Prey 2 oyununun iptal edildiği duyurulmuştu. Neyse ki Bethesda oyunun isim haklarını satın alarak seriyi tarihin tozlu raflarına gömülmekten kurtarmıştı.

Yeni Prey oyunu için Dishonored serisini de geliştiren Arkane Studios ile anlaşan Bethesda, seriye devam oyunu kazandırmak yerine seriyi baştan yaratmayı planlıyor. Prey için yayınlanan bu yaklaşık 9 dakikalık oynanış vbideosu ise bize oyunun mekanikleri, grafikleri ve daha birçok farklı detayı ile ilgili ipuçları veriyor.

Videoyu izlediğinizde dikkati en çok çeken öğenin karşımıza çıkan garip yaratıklar olduğu görülüypr. Bu yaratıklar çevredeki eşyaların görünümüne bürünebiliyorlar ve bize ürpertici sürprizler yapabiliyorlar. Yaratıkların görünümleri ise tıpkı Half Life oyunundaki küçük yaratıkları anımsatıyor. Bunun yanında oyundaki bilim kurgu teması kullandığımız silahlara da kendisini yansıtıyor. Sonuçta ilk Half Life oyununa bir hayli benzeyen bir oyun tecrübesi karşımıza çıkıyor.

Prey, 2017 yılında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

YORUMLAR