Quake Champions'un Klasik Kahramanı Ranger Tanıtıldı

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanacak olan yeni online FPS oyunu Quake Champions için bir başka tanıtım videosu daha paylaşıldı. Daha önceden id Software tarafından yapılan duyurularda oyunun ücretsiz olarak oynanabileceğ

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanacak olan yeni online FPS oyunu Quake Champions için bir başka tanıtım videosu daha paylaşıldı.

Daha önceden id Software tarafından yapılan duyurularda oyunun ücretsiz olarak oynanabileceği ve önceki Quake oyunlarından farklı olarak çeşitli kahraman sınıflarına yer verileceği açıklanmıştı. Bu kahramanlar farklı yeteneklere sahip oldukları için oyuna taktiksel bir derinlik de kazandırıyorlar.

Paylaşılan yeni Quake Champions videosunda Ranger adlı kahraman ile tanılıyoruz. Aslında Ranger, serinin içinde efsaneleşmiş bir kahraman. Quake serisinin ilk ve ikinci oyununda ana kahraman olan, Quake 3 Arena'da da yer alan Ranger, Quake Champions'un kahraman listesinde yer alıyor.

Ranger sahip olduğu küreyi fırlatabiliyor ve kürenin olduğu yere ışınlanarak düşmanlarına acı süprizler yapabiliyor. Bu yetenek aynı zamanda düşman ateşinden ve zor durumlardan kurtulmak için kullanılabilecek. Ranger ile oynarken çok sayıda düşmanınız sizi köşeye sıkıştırdığında kürenizden faydalanarak izinizi kaybettirebilecek, çıkılması imkansız yerlere çıkabileceksiniz.

Ranger'ın pasif yetenepi olan Son of a Gun ise kahramanımızın kendi neden olduğu patlamalardan daha az hasar almasını sağlıyor. Bu sayede rocket jump olarak adlandırılan hareketi daha sık kullanabiliyor ve kapalı alanlarda patlayıcıları daha etkin kullanabiliyor.

Quake Champions'un kapalı betasına katılabilmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR