Red Alert 2'yi Sanal Gerçeklik ile Oynadılar!

Bir döneme damgasını vuran RTS türündeki strateji oyunu Red Alert 2 birçoğumuz için unutulamayan anıların kaynağı halinde. Gerek Yuri genişleme paketi olsun, gerekse orijinal sürümü olsun Red Alert 2 sunduğu bol aksiyon, mizahi hikayesi ve eğlenceli sinem

Bir döneme damgasını vuran RTS türündeki strateji oyunu Red Alert 2 birçoğumuz için unutulamayan anıların kaynağı halinde.

Gerek Yuri genişleme paketi olsun, gerekse orijinal sürümü olsun Red Alert 2 sunduğu bol aksiyon, mizahi hikayesi ve eğlenceli sinematikleriyle bir başyapıt haline dönüşmüştü. Hatta RTS türündeki strateji oyunlarını tanımlarken "Red Alert 2 gibi işte" ifadesini kullanırdık. Yıllar önce çıkan bu klasik oyun halen şöhretini koruyor. Öyle ki serinin hayranları bu başyapıtı günümüz teknolojisiyle birleştirmek için çabalıyorlar.

İşte bu çalışmalardan birinde Red Alert 2, HTC Vive ile sanal gerçeklik desteğine kavuşmuş. Red Alert 2'nin orijinal hali 2 boyutlu olarak tasarlanmıştı. Oyunun sanal gerçeklik versiyonunun geliştirilebilmesi için öncelikle Red Alert 2'nin 3 boyutlu hale çevrilmesi gerekiyordu. Serinin hayranları bu işi başarabilmek için Unreal Engine 4 grafik motorundan faydalanmışlar. Yeni nesil bir oyun motoru olan Unreal Engine 4 sanal gerçeklik desteğine de sahip olması bakımından bu proje için doğru bir tercih olmuş. Sonuçta ise Red Alert 2 klasik atmosferini korurken oldukça ilgnç bir oynanış yapısı kazanmış. Bu videoda da sanal gerçeklik ile oynanan Red Alert 2'den görüntüler paylaşılıyor.

Unreal Engine 4 ile Birer Rüyaya Dönüşen Klasik Oyunlar

YORUMLAR