Resident Evil 7'deki Rhody Teyzemizle Tanışın

Resident Evil 7 kısa bir süre sonra oyuncuların karşısına yeni yüzüyle çıkacak. Hatırlanacağı üzere Survival Horror oyun türünün kurucusu olan Resident Evil serisi ilk oyunlarında klasik bir oynanış yapısı sunmuştu. Bu oynanış yapısında kahramanımızı sabi

Resident Evil 7 kısa bir süre sonra oyuncuların karşısına yeni yüzüyle çıkacak.

Hatırlanacağı üzere Survival Horror oyun türünün kurucusu olan Resident Evil serisi ilk oyunlarında klasik bir oynanış yapısı sunmuştu. Bu oynanış yapısında kahramanımızı sabit bir kamera açısından yönetir, zorlu bulmacaları çözerek zombilerle savaşırdık. Serinin 4. oyunundan sonra ise seribir TPS oyunu havasına bürünmüştü. Artık kahramanlarımızı 3. şahıs akış açısından kontrol ediyor, nişan alırken hareket edebiliyorduk. Resident Evil 7 ise seride yeni bir çizgi izleyecek. Artık FPS türünde bir oyun yapısına geçiliyor.

Resident Evil 7'de oyuncular oyunu birinci şahıs bakış açısından oynayacaklar. Bu durum bize biraz son zamanlarda yoğun ilgi gören Outlast gibi oyunlardaki atmosfere benzer bir atmosfer yaşatıyor. Resident Evil serisi için oldukça radikal bir değişiklik olan bu değişikliğin bize farklı bir oyun tecrübesi yaşatacağı kesin.

Resident Evil 7'de hikayenin önceki oyunlarla bağlantılı olup olmayacağını henüz bilemiyoruz. Daha önceden yayınanan Resident Evil 7 videoları da oyunun hikayesinin önceki oyunlarla bağlantılı olup olmadığı konusunda herhangi bir ipucu vermiyordu. Bu yeni video bize oyunda yer alacak karakterlerden olan Rhody Teyze'yi yakından tanıtıyor.

Resident Evil 7, 24 Ocak tarihinde çıkış yapacak.

YORUMLAR