Samsung Galaxy Note 8 İlk Bakış (Çift Kameranın Yeni Kralı!)

Samsung Note 8 Ön İnceleme videosu içerisinde sizlere cihaz için kısa bir incelemede bulunduk. Samsung Note 8'e ilk bakış videosu niteliğini taşıyan videomuzda lansmanda yer alan bilgilerden bazıları olan çift kamera ve zoom kamera gibi özelliklerin testl

Samsung Note 8 Ön İnceleme videosu içerisinde sizlere cihaz için kısa bir incelemede bulunduk. Samsung Note 8'e ilk bakış videosu niteliğini taşıyan videomuzda lansmanda yer alan bilgilerden bazıları olan çift kamera ve zoom kamera gibi özelliklerin testlerini gerçekleştirdik. Ayrıca Note 8 tasarım ve teknik özelliklerine ufaktan değinmiş olduk.

Geçtiğimiz yılki Note 7 modeline göre epey değişiklik yapılmış. Bu değişikliklerin bir kısmını Samsung Galaxy S8 serisinde görsek de bir kısmı Samsung için bile yeni özellikler. Samsung Galaxy S8 ile ilk gördüğümüz Infinity Display, Note 8 ile bu seriye de geldi. 6,3” boyundaki ekran telefonun neredeyse tamamını kaplıyor. Bunun dışında ön panelde bir tuş yok. Üstte ilk olarak Note 7 ile gelen İris Tarama yeralıyor. Arka tarafta büyük bir yenilik var. Evet yanlış görmüyorsunuz Note 8'de çift kamera yer alıyor. Biri normal açıyken diğeri 2x optik zoom yapıyor. Samsung S8 serisinden tanıdığımız Exynos 8895 işlemcisini Note 8'de de kullanmış. Amerika ve çin pazarında Snapdragon 835 ile yola devam ediyor. Bellek olarak 6gb DDR4 ram kullanılmış.

Ekran boyunun 6.3” olduğunu söylemiştik, çözünürlük Quad HD olarak geçen 1440x2960 piksel. Ekran kasanın neredeyse tamamını kaplıyor, bu oran tamı tamına %83,1. Cihazda hafıza olarak 64, 128 ve 256gb seçeneklerinden istediğinizi alabiliyorsunuz, SD kart desteği ile bu rakamları arttırmak sizin elinizde. Arkada 12 MP'lik çift kamera yer alıyor. Kamera uygulamasını açtığımızda düğme ile kameralar arasında geçiş yapabliyorsunuz. Samsung çift kamera yarışında biraz geç kalmış olsa da gerekeni tam olarak yapmış. Ön kamerada Samsung S8 'den tanıdığımız 8 MP'lik kamera yeralıyor. F1.7lik diyaframlar ile ışığı sonuna kadar sömürüyorlar.

Samsung Galaxy Note 8, S8 ve S8+ Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR