Samsung Galaxy S5'e İlk Bakış

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S5'i Pazartesi akşamı Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde resmen tanıttı. Samsung UNPACKED 2014 Episode 1 adlı etkinlikte açıklanan yeni amiral gemisi S5'in hem donanımsal hem de yaızlımsal özellikleri olduk

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S5'i Pazartesi akşamı Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde resmen tanıttı. Samsung UNPACKED 2014 Episode 1 adlı etkinlikte açıklanan yeni amiral gemisi S5'in hem donanımsal hem de yaızlımsal özellikleri oldukça güçlü.

Galaxy S5 5.1 inç'likfull HD Super AMOLED ekrana ve 13 magapikselden 16 megapiksele yükseltilmiş kameraya sahip. Ayrıca cihazın monitörü kalp hızınızı takip edebiliyor. Galaxy S5'in sahip olduğu kamera eskisine göre 3 kat daha hızlı çekim yapabiliyorken, aynı zamanda 4K video kaydı ve HDR işlemeyi destekliyor.

Cihazın donanımsal özelliklerinden bahsedecek olursak, 2.5 Ghz hızında 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM ve 2800 mAh'lik batarya bulunuyor. Fakat cihazın en belirgin özelliklerinden biri ise iPhone 5S ile birlikte karşımıza çıkan parmak izi okuma sensörü. Bunun dışında 16GB ve 32GB'lık depolama alanı seçenekleri ile 2 farklı model ile piyasaya sürülecek olan Galaxy S5'in depolama alanını MicroSD kart ile 64GB'a kadar arttırabilirsiniz.

Android 4.4 KitKat ile birlilkte piyasaya çıkacak olan Galaxy S5'in kömür siyahı, parlak beyaz, elektrik mavisi ve altın renk seçenekleri bulunuyor. Nisan ayından itibaren piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy S5'i bir çok kişi ile birlikte şimdiden merakla beklemeye başladık.

YORUMLAR