Samsung'dan Galaxy S6 Bükülme Testlerine Tokat Gibi Cevap!

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri için resmi bükülme testi yayınlandı.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerine dair geçtiğimiz haftalarda pek çok amatör kullanıcı çeşitli kırılma ve bükülme testleri gerçekleştirmişti. Bu testlere dair yayınladığımız haberler ise aşağıdaki listede yer alanlardı.

Farkedebileceğiniz gibi tüm bu testler hem S6 hem de S6 Edge modelinin oldukça dayanıksız olduğuna dair kullanıcılara bir fikir veriyorlar ancak Samsung bu mevzuya bir açıklık getirmek isteyerek kendi testlerinde dikkate aldıkları kriterlere değinen bir video yayınladı. Bu kriterlerden en dikkat çekeni, her iki modelin de 80 Ibf'lik bir güç karşısında sorunsuzca direnebilmesi.

Zira Samsung'un gerçekleştirdiği açıklama, verilen bu gücün günlük hayatta karşılaşabileceğimiz maksimum güç olduğunu belirtiyor ve kullanıcıların bunun ötesinde bir kuvvet uygulamalarının mümkün olmadığı açıkça anlatılıyor. Dolayısıyla önceki yapılan testlerin orantısız kuvvetlerde gerçekleştirilmiş olmaları yüzünden Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcılarının herhangi bir korkuya sahip olmamaları gerektiği de yine şirket tarafından aktarılıyor.

Elbette akıllı telefonların da belli bir dirençleri var ve bunun üzerindeki kuvvetler maalesef cihazların bozulmalarına sebep oluyor ancak sanıldıkları kadar kırılgan ve hassas da değiller. Üç nokta bükülme testinin ardından her iki cihazın da sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ettiğini siz de videoda farkedeceksiniz.

YORUMLAR