Sanal Gerçeklikte Resim Çizebildiğiniz Uygulamayla Tanışın

Oculus Rift için çıkan Paint Brush isimli bu uygulama sayesinde 3 boyutlu bir alanı kullanarak resim çizmek mümkün hale geldi. Üstelik çizim yaparken kullandığınız araçlar da harika.

Oculus Rift için çıkan Paint Brush isimli bu uygulama sayesinde 3 boyutlu bir alanı kullanarak resim çizmek mümkün hale geldi. Üstelik çizim yaparken kullandığınız araçlar da harika. Mesela ışık, yıldızlar ve duman direkt bir çizim malzemesi olarak kullanılabiliyor. Çizmiş olduğunuz resmi GIF dosyası olarak da kaydedebiliyorsunuz. Yapılan çalışma şimdilik bir prototipte gerçekleşiyor olsa da projenin başındaki isimlerden Patrick Hackett, 2015 yaz dönemine kadar bir tam sürümü çıkartmayı planladıklarını belirtiyor.

Tilt Brush en iyi görsel arayüz için Proto ödülünü çoktan alan ve birçok farklı alanda da adayların arasına katılan bir uygulama olarak büyük işler başarırken bir sonraki adım daha şimdiden merak edilmeye başlandı. Sandbox tarzı bir oyun aracılığıyla kendi platformlarımızı ve engellerimizi oluşturabilecek miyiz? Bunu zaman gösterecek!

YORUMLAR