Şifreli Bilgisayarları Hackleyebilen 5 Dolarlık Küçük Cihaz

Eğer bilgisayarınıza bir şifre belirleyip bilgisayarınızı hack saldırılarına karşı koruma altına aldığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece 5 dolar maliyete sahip olan bu küçük USB cihaz sayesinde bilgisayarınız kilitli olsa bile hacklenebiliyor. Üs

Eğer bilgisayarınıza bir şifre belirleyip bilgisayarınızı hack saldırılarına karşı koruma altına aldığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece 5 dolar maliyete sahip olan bu küçük USB cihaz sayesinde bilgisayarınız kilitli olsa bile hacklenebiliyor. Üstelik bu işi yapan kişinin usta bir hacker olmasına da gerek yok.

PoisonTap adı verilen yöntemi kullanan USB cihaz aslında Raspberry Pi Zero kullanan bir mikro bilgisayar. Cihazı bağladığınız bilgisayarı kilitli olsa bile saniyeler içerisinde hackleyebiliyorsunuz. Üstelik bilgisayarın Mac veya Windows olması da fark etmiyor.

Bu küçük ve ucuz cihazın bilgisayarları ele geçirmek için kullandığı yöntem oldukça ilginç. Cihaz, bilgisayarların şifresini defalarca deneyerek kırmak yerine şifrenin etrafından dolaşıyor ve bilgisayar için sanal bir internet bağlantısı oluşturuyor. Bilgisayarınız cihazı bir ethernet bağdaştırıcısı olarak görüyor ve internet üzerinde gerçekleşen bütün internet trafiği bu cihaz sayesinde hackera iletiliyor. HTTP çerezlerini çalan cihazı bilgisayarınızdan çıkarsanız bile yarattığı arka kapı sürekli açık kalıyor ve bilgileriniz çalınmaya devam ediliyor.

Neyse ki bu cihazın çalışabilmesi için bilgisayarınızda bir tarayıcı sekmesinin açık olması gerekiyor. Bu nedenle bilgisayarınızın başından kalkarken internet tarayıcınızı kapatmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR