Sony Action Camera ile bir Kartalın Gözünden Paris

Henüz bir kuş uçuşu simülasyonuna sahip değiliz, ancak aksiyon kameraları aracılığıyla bu duygunun nasıl bir şey olduğunu hayal etmek mümkün, üstelik dünyanın en romantik şehrinin üzerinde uçuşa çıkarak. Sırtında Sony Action Cam Mini taşıyan eğitimli ak k

Henüz bir kuş uçuşu simülasyonuna sahip değiliz, ancak aksiyon kameraları aracılığıyla bu duygunun nasıl bir şey olduğunu hayal etmek mümkün, üstelik dünyanın en romantik şehrinin üzerinde uçuşa çıkarak.

Sırtında Sony Action Cam Mini taşıyan eğitimli ak kuyruklu kartal Victor, Eiffel Kulesi'nin üstünden şehir üzerine uçuşa çıkıyor. Victor'un bizlere getirdiği manzara ise gerçekten inanılmaz. "Hayatınızda ilk defa bir kuşun sırtından Paris'in nasıl göründüğünü izleyeceksiniz. Trocadero'dan aşağı salınarak Victor saatte 180 km hızla yere doğru alçalıyor," diyor Victor'un ekibi Wings of Liberty.

Victor'un hikayesi sadece bununla da sınırlı kalmıyor. 50 sene sonra ilk defa Jacques-Olivier Travers isimli kartal eğiticisi ak kuyruklu kartalı Fransa'nın göklerine salıyor. "Rüyalarını gerçekleştirmek için, aynı zamanda doğa severlerin de isteğiyle Muriel Barra'nın yapımcılığıyla alışkın olmadığımız bir filme imza atacağız. Modern bir masal, daha çok bir belgesel tadında. Hayallerimizin ötesinde ve daha çok güzel bir hikaye anlatmak için bu film bize görkemli bir kartalın doğada nasıl hareket ettiğini gösterecek."

Victor'u çok yakında belgesel tadında bir filmde görebiliriz. Aksiyon kameralarının yaygınlaşması takdirinde dünyamızda daha çok keşfedilmeyen görüntüleri ve duyguları hayal edebilecek dereceye geleceğiz. Gün geçtikçe dünyadan farklı kesimler aksiyon kameraları aracılığıyla alışkın olmadığımız görüntülere imza atıyorlar.

YORUMLAR