Sony'nin Akıllı Gözlüğü Görüldü

Mobil Dünya Kongresi 2014 sırasında Sony, Google Glass'a rakip olarak geliştirdiği akıllı gözlüğünü tanıttı. SmartEyeglass adını verdiği gözlüğün konsept videosunu kullanıcılarla paylaşan Sony, az da olsa cihazın teknik özelliklerini gün yüzüne çıkarmış o

Mobil Dünya Kongresi 2014 sırasında Sony, Google Glass'a rakip olarak geliştirdiği akıllı gözlüğünü tanıttı. SmartEyeglass adını verdiği gözlüğün konsept videosunu kullanıcılarla paylaşan Sony, az da olsa cihazın teknik özelliklerini gün yüzüne çıkarmış oldu.

Gözlük ekranı üzerine bildirimleri ve bilgileri getirmek için tasarlanmış olan SmartEyeglass, aynı zamanda bir dürbün görevi de görebilecek.

Google Glass'ın aksine Sony SmartEyeglass'ın arayüz kontrolleri ve görüntü yakalama seçenekleri dahili bir kamera yardımıyla gerçekleştiriliyor.

Android cihazlar ile Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden iletişim kuran Sony'nin akıllı gözlüğü, şu an için prototip ve geliştirilmeye devam edecek.

Sony'nin SmartEyeglass için yayınladığı videoyu izleyebilir ve cihazın prototipi hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümlerimiz aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR