Sosyal Medyada Paylaşım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Mesajımız gereğinden fazla mı uzun? Paylaşım yaparken mesajınızı insanların okumak isteyeceğini düşünün ve onlara doktora tezi hazırlamak yerine bir paragraf sunun. Bu sayede anlatmak isteyeceğiniz konuyu gerçekten okuyan insanlar olacaktır. 2- Gönderi

1- Mesajımız gereğinden fazla mı uzun?

Paylaşım yaparken mesajınızı insanların okumak isteyeceğini düşünün ve onlara doktora tezi hazırlamak yerine bir paragraf sunun. Bu sayede anlatmak isteyeceğiniz konuyu gerçekten okuyan insanlar olacaktır.

2- Gönderimizdeki link doğru mu?

Paylaşımınıza eklediğiniz bağlantının doğruluğunu kontrol edin, takipçilerinize hoş olmayan sürprizler yapmayın.

3- Doğru anahtar kelimeleri ve hashtag'leri kullandınız mı?

Sosyal medyada arama sonuçlarında çıkmak için #hashtag kullanmak en doğal ihtiyacınız. Ama hashtag olayını çok abartırsanız gülünç duruma düşersiniz.

4- Yazım hatası var mı?

Paylaşımınızda yapacağınız en küçük yazım hatası trolleri ve grammar nazileri yorumlara çekecektir. -da ayrı -ki ayrı gibi yorumlardan haz etmiyorsanız yazımınıza dikkat etmelisiniz.

5- Mesajımız herhangi bir kitleyi veya kişiyi incitecek kelimeler içeriyor mu?

Paylaşımınızda arkadaşlarınızı üzmek ya da başınıza iş açmak istemezsiniz, değil mi?

6- Paylaşımınızın başlığı veya görseli içeriği yansıtıyor mu?

Paylaşımınızı arkadaşlarınız arasında popüler hale getirmeniz aslında çok kolay. Altın kural dikkat çekecek bir başlık ya da görsel kullanmak. Ama bunu yaptığınızda insanların bir sonraki paylaşımınıza kuşku ile yaklaşacaklarını unutmayın. Hatta virüs sananlar bile olacaktır.

YORUMLAR