Tamindir Gündem 11. Bölüm
Tamindir Gündem 11. Bölüm

Tamindir Gündem 11. Bölüm

Tamindir Gündem 25.05.2012

Facebook Zaman Tüneli İçin Değişim Zamanı

Yayınlandığı andan itibaren pek çok Facebook kullanıcısının tepkisini toplayan Zaman Tüneli'nin yeni tasarımı test edilmeye başladı. İlk görüntüleri internete sızan tasarım şimdikinden daha minimalist bir çizgide.

Mozilla Webmaker Projesiyle Herkes Web Sitesi Yapmayı Öğrenecek

Mozilla'nın gelecek nesillere web altyapısını tanıtmak ve öğretmek için hazırladığı Webmaker projesi yayına girdi. Çevrimiçi araçlar, projeler ve etkinliklerle gelişecek Mozilla Webmaker'ın her düzeyden katılımcıyla büyüyerek gelişmesi hedefleniyor.

Facebook Sayfa Yönetimi İçin iPhone Uygulaması Hazır

Birden fazla facebook sayfasını kolayca yönetebilmek için hazırlanan Facebook Pages Manager uygulaması yayınlandı. iOS temelli cihazlar için hazırlanan uygulamayla sayfa güncellemeleri yapabilir, bildirimleri takip edebilirsiniz. Facebook Pages Manager uygulamasını sitemizden indirebilirsiniz.Gmail Arama Özelliğinde Geliştirmeler Yapıldı

Google'ın e-posta servisi Gmail'in arama özelliklerinde önemli gelişmeler yapıldı. Google arama motorundan alışkın olduğumuz otomatik tamamlama ve öneri sistemi Gmail'in arama bölümüne entegre edilmeye başladı. Bu sayede e-postalar arasında daha hızlı arama yapılabilecek. Google+ profilleriyle de ilişkilendirilen arama sisteminde, kişi araması yapıldığında detaylı iletişim bilgilerine ulaşılabiliyor. Ayrıca gelişmiş filtreleme seçenekleriyle Google+ çevrelerinizde pek çok farklı arama yapabiliyorsunuz.

Daemon Tools Lite’ın Mac Sürümü Yayınlandı

Popüler sanal sürücü oluşturma uygulamalarının başında gelen Daemon Tools, Windows’tan sonra şimdi de Mac kullanıcılarıyla buluştu. Program Daemon Tool Lite for Mac adıyla kullanıcıların beğenisine sunuldu.Google Chrome Sonunda Internet Explorer’ı Geçti

StatCounter tarafından hazırlanan istatistiklere göre geçen hafta içerisinde Google Chrome ilk kez Internet Explorer’ı geçerek dünyanın en iyi tarayıcısı ünvanını eline geçirdi. Sürekli olarak popülerliğini ve kullanıcı sayısını arttıran Chrome bakalım liderliğini sürdürebilecek mi?Dünyanın İlk Wikipedia Kasabası Kapılarını Açtı

Galler'in bir kasabası olan Monmouth, Wikipedia projesi kapsamında adeta bir kültür ve internet şehri olmayı başarmış. Gerçek yerleşim yerlerine yerleştirilen 1000 adet QR kod sayesinde gelen turistlerin bu kültür mirasları hakkında Wikipedia üzerinde yer alan 25 farklı dilde yazan tercümelerini okumaları sağlanıyor. Kasabanın tamamında ücretsiz wi-fi hizmeti veriliyor ve herşey bu tarihi mirası korumak ve tüm dünyaya bunu duyurabilmek için yapılıyor.

Kızgın Kuşlar Yarış Pistine İniyor

Rovio, Angry Birds'ten vazgeçmiyor. Space versiyonunu tanıtmasının üzerinden henüz 2 ay geçmesine karşın yepyeni bir versiyonla tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Heikki ismi, Formula 1 yarış pilotlarından Heikki Kovalainen’den geldiğinizi düşünürsek, yeni oyunun Formula 1 ile ilgili olacağını ve yarış pistinde kızgın kuşları göreceğimizi söyleyebiliriz. Net olarak bir şey söylemek için henüz erken, 18 Haziran tarihi bekleyip görmemiz gerekecek.

Samsung Galaxy S3 9 Milyon Ön Sipariş Aldı

Samsung Galaxy S3 ,kullanıcılar tarafından o kadar heyecanla bekleniyor ki, bu akıllı telefon Samsung’un tahminlerinin çok ötesinde bir efsane haline geldi. Koreli şirketin Kore gazetelerinde yer alan bilgilerine göre Galaxy S3, 9 milyon ön sipariş almış durumda. Ayrıca İngiltere’de de ön sipariş rekoru kırmış durumda.

TEDxAlsancak İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde Gerçekleşti

1984 yılında teknoloji, eğlence ve tasarım kelimeleriyle insanları bir araya getiren Ted’in ruhu ve misyonuyla organize edilen Tedx Alsancak, 25 Mayıs 2012’de saat 09:00 ile 18:00 arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Teması Sosyal Medya ve Spor olan konferansa alanında uzman konuşmacılar katıldı ve “Oyunu Kim Kazanır?” sorusunu yanıtlamaya çalıştı.

YORUMLAR