Tamindir Gündem 14. Bölüm
Tamindir Gündem 14. Bölüm

Tamindir Gündem 14. Bölüm

Haftalık Teknoloji Haberleri - 15.06.2012

Youtube’da Yılan Oynayın

Youtube üzerinde izlemek istediğiniz videoların yüklenmesini beklerken, isterseniz zamanının popüler oyunu yılanı oynayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey klavyenizin sol yön tuşuna basılı tutarken sonrasında üst yön tuşuna basmak ve oyuna başlamak.

Leauge of Legends Veritabanı Hacklendi

Riot Games tarafından geliştirilen popüler çevrimiçi takım oyunlarından birisi olan ve dünya üzerinde bir çok ülkede resmi turnuvaları düzenlenen Leauge of Legends adlı oyunun veritabanının hacklendiği açıklandı. Bir çok kullanıcıya ait kişisel bilgiler ele geçirilmiş olsa da, herhangi bir ödeme veya fatura bilgisinin dışarı sızdırılmadığı bildirildi.

Apple WWDC 2012 Gerçekleşti

Hafta içerisinde yapılan Apple WWDC etkinliğinde, Apple tarafından kullanıcılarını sevindirecek bir çok açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalar arasında en çok dikkat çekenlerse yeni MacBook Pro’nun satışa sunulması ve özellikleri, OS X Mountain Lion işletim sisteminin çıkış tarihi ve özellikleri, son olarakta mobil cihazlar için geliştirilen iOS 6 sürümünün detayları oldu.

Max Payne Mobil Artık Android Cihazlarda

Daha önce iOS cihazlar için Rockstar Games tarafından geliştirilen efsane oyun Max Payne’i artık Android mobil cihazlarınız üzerinden de oynayabileceksiniz. Oyunseverlerin merakla beklediği ve mobil cihazları üzerinden oynamak için sabırsızlandığı oyun hafta içerisinde Android kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Oyunu mobil cihazınıza indirip oynayabilmek için 2.99 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Facebook Dünya Üzerinde En Çok Kullanılan Sosyal Ağ

Vincenzo Cosenza tarafından Alexa ve Google Trends verilerine dayanılarak yılda 2 defa hazırlanan Sosyal Ağlar Dünya Haritasına göre 137 ülkenin 126'sında Facebook en çok kullanılan sosyal ağ. 232 milyon kullanıcı ile Avrupa Facebook'un en çok kullanıldığı kıta olurken, hemen arkasından 222 milyon kullanıcı ile Kuzey Amerika ve 219 milyon kullanıcıyla Asya kıtları yer almakta.

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi Mac OS X Mountain Lion Gelecek Ay Piyasada

Apple tarafından hafta içerisinde yapılan açıklamaya göre yeni işletim sistemi Mac OS X Mountain Lion gelecek ay içerisinde 19.9 dolar gibi bir ücret karşılığında kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre yeni işletim sistemi içerisinde 200’e yakın yeni özellik ve geliştirme bulunuyor.

iPhone ve iPad için Yeni İşletim Sistemi iOS 6

Gelecek sonbahar ayları içerisinde iPhone ve iPad için yayınlanması beklenen iOS 6 ile birlikte mobil cihazlar bir çok yeni özelliğe kavuşacak. Siri ve 3 Boyutlu Navigasyon sistemi başı çeken özellikler arasında yer alırken, 200’den fazla yeni özelliğin iOS 6 ile birlikte kullanıcılarla buluşacağı Apple tarafından duyuruldu.

Yeni MacBook Pro Retina Ekranıyla Dikkat Çekiyor

Piyasaya çıkan retina ekranlı yeni MacBook Pro’lar sundukları 2880x1800px çözünürlük ile kendisine en yakın rakibi durumundaki  ve maksimum 1080p çözünürlük sunan Windows dizüstü bilgisayarlara bile büyük fark atmış durumda. Artık ekran renkleri, renk derinliği ve retina ekrana uygun tasarlanmış uygulamalar gözünüzü kamaştıracak kadar gerçekçi görünecek.

Opera 12 Yayımlandı

Opera tarayıcı pazarında rakiplerine boyun eğmemek ve gerisinde kalmamak için büyük değişiklikler içeren yeni versiyonunu tanıttı. Tarayıcıdan bağımsız çalışan eklentiler, cpu kullanım oranları, css 3 animasyonları, html 5 webcam erişimi, sürükle bırak menüler, takip edilmenizi önleyen güvenlik ayarları gibi bir dizi yeniliği Opera 12 sürümde bulacaksınız.Euro 2012 Tüm Heyecanıyla Devam Ediyor

UEFA Euro 2012 Avrupa Şampiyonası tüm heyecanı ve hızıyla devam ederken, sizler için hazırladığımız özel Euro 2012 sayfamızdan maç fisktürlerine ve Euro 2012 için geliştirilen her tür program, galeri, video ve uygulamaya rahatça ulaşabilirsiniz. Euro 2012 özel sayfamıza https://www.tamindir.com/euro-2012/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Youtube Anasayfasını Yeniliyor

Youtube bir dizi görsel değişikliği yayına almaya başlıyor. Anasayfasında yaptığı sosyal ağ entegrasyonu ve kanal odaklı yerleşimler ile kullanıcılarına izleyebilecekleri, paylaşabilecekleri videoları göstermeyi amaçlıyor. Youtube yaptığı bu görsel yeniliklerle beraber Google Plus renklerine, yerleşimine ve sadeliğine ulaşmış olacak.

Skype Görüntülü Görüşmelere Reklam Eklemeyi Planlıyor

Microsoft himayesine giren Skype, ikili görüntülü sohbetlerinizde sizden kredi kartı bilgisi istemeyecek. Bunun yerine karşınıza görüşmeyi yaptığınız arkadaşınızın resminin yanında bir adet reklama yer verecek.Unutmadan hatırlatalım bu özellik şimdilik sadece Windows kullanıcıları ile sınırlı.Google Chrome Retian Ekranlara Hazırlanıyor

Apple, WWDC 2012 etkinliğinde MacBook Pro modelinin artık retina ekrana sahip olacağını duyurarak herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Apple bu yenilikle dizüstü bilgisayar pazarına yeni bir bakış açısı getirirken Google'ın da aklını çelmişe benziyor. Kolları sıvayan Google, Chrome tarayıcısını retina ekranlara özel olarak yeniden tasarlayacağını duyurdu.

YORUMLAR