Tamindir Gündem 20. Bölüm

Haftanın Teknoloji Haberleri - 27.07.2012

1- Tamindir Editörleri Sizin İçin PES 2013 Demo’yu İnceledi

Hafta içerisinde yayınlanan PES 2013 Demo sürümünü editörlerimiz sizin için bir video ile inceledi. Editörlerimizin sizler için hazırladığı video incelemeyi ilgili sayfamızı ziyaret ederek izleyebilirsiniz.

2- Tamindir Logolu Winrar Yayınlandı

Dünyanın en popüler sıkıştırma programlarının başında gelen Winrar’ın Tamindir için özel olarak hazırladığı Winrar Tamindir logolu sürümünü bundan böyle sunucularımız üzerinden güvenle indirebilirsiniz.

3- Londra 2012 Olimpiyatları D-Smart İle 3 Boyutlu Yayınlanacak

Türkiye’de yayın haklarına TRT’nin sahip olduğu 2012 Olimpiyatlarının üç boyutlu olarak yayınlanacağı uzun süredir biliniyordu. TRT ve D-Smart arasında yapılan anlaşmayla birlikte Türk kullanıcılar olimpiyatları D-Smart üzerinden 3D yani üç boyutlu olarak izleyebilecek.

4- Google Chrome Eklentileri Bundan Böyle Tek Yerde

Google tarafından alınan bir kararla bundan sonra Chrome Eklentilerinin sadece Chrome Web Mağazası üzerinden indirilebileceği duyuruldu. Bunun nedeni olarak farklı sitelerden indirilen uygulamaların yarattığı güvenlik gösterildi.

5- Galaxy S3 Satışları 10 Milyon Barajını Geçti

Çıktığı günden bu yana bir çok tartışmaya konu olan ve rakipleriyle sürekli olarak mukayese edilen Samsung’un geliştirdiği yeni akıllı telefon S3, Samsung yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 10 milyon satış barajını geçti. İki ay içerisinde S3’ün böyle bir satış rakamına ulaşması Samsung’un yüzünü güldürdü.

6- Google E-Posta İstemcisi Sparrow'u Satın Aldı

Arama devi Google hafta içerisinde e-posta hizmeti G-Mail’ı geliştirerek, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek için e-posta istemcisi Sparrow’u satın aldı. Satın alma işlemi ücreti ile ilgili bir açıklama yapılmazken, Sparrow için Google tarafından ödenen ücretin 25 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

7- Nexus 7 Yok Satıyor

Google ve Asus işbirliğiyle üretilen ve Andorid 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan Google’ın tablet bilgisayarı Nexus 7 adeta yok satıyor. Geçen hafta içerisinde ürün stoklarda kalmadığı için satışlarına ara verilmesi Nexus 7’nin gördüğü ilgiyi açıkça gözler önüne sunuyor.

8- Apple Son Çeyrekte 17 Milyon iPad Sattı!

Apple, ürün satışlarıyla ilgili üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre Apple, üçüncü çeyrek satış döneminde 35 milyar dolar gelir elde ederken, 28 milyon iPhone ve 17 milyon iPad satış rakamına ulaştı.

9- Mac OS X Mountain Lion Çıktı

Geçtiğimiz ay içerisinde çıkış yapacağı duyurulan Mac OS X yeni işletim sistemi Mountain Lion bu hafta içerisinde Mac Uygulama Marketi üzerinden 19.99 dolarlık bir ücret karşılığında satışa sunuldu. Yeni işletim sistemiyle birlikte 500’e yakın yenilik kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

10- iPhone ve iPad Kullanıcıları Uygulama ve Oyun Başına KDV Ödeyebilir

Bugünlerde maliye bakanlığının, Türk kullanıcıların Apple Store üzerinden satın aldığı uygulamalar ve oyunlar üzerinden KDV alacağı söylentileri dolaşmakta. Eğer bu söylentiler gerçek olursa ödenmesi gereken KDV ücretlerinin kullanıcılara yansıtılacağı bir gerçek.

11- BlackBerry 10'a Ait Yeni Ekran Görüntüleri Sızdı

Uzun zamandır merakla beklenen ve sessizliğini koruyan Blackberry’nin yeni işletim sistemi Blackberry 10’a ait ekran görüntüleri internete sızdırıldı. Merak eden kullanıcılarımız sızdırılan resimlere ilgili haber sayfamızdan göz atabilir.

12- Facebook Uygulama Merkezi Resmen Yayında - Artık Türkçe

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan Facebook Uygulama Merkezi artık resmi olarak Türkçe olarak Türk kullanıcılarının da beğenisine sunuldu. Her türlü resim ve müzik uygulamalarına ulaşabileceğiniz Facebook Uygulama Merkezi üzerinden bir çok Facebook oyununu oynama imkanına da sahip olacaksınız.

13- Facebook, Google, eBay ve Amazon'dan İnternet Derneği Girişimi

ABD merkezli Washington Post’un haberine göre, aralarında Facebook, Google, eBay ve Amazon gibi internet dünyasının önde gelen şirketleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde internet üzerinde gerçekleşen çalışmalarda söz sahibi olmak ve ağırlıklarını koymak adına bir dernek altında birleşmeye hazırlanıyor.

14 - Büyük Markaların Facebook Hesapları Hacklendi

TTnet, Garanti, KanalD ve daha bir çok büyük markanın Facebook sayfası 26 Temmuz’u 27 Temmuz’a bağlayan gece terör örgütü sempatizanı hackerlar tarafından ele geçirilse de kriz kısa zamanda aşıldı ve sayfaların yöneticisi ajans ile Facebook işbirliği sonucunda hacklenen sayfalara giriş engellendi.

YORUMLAR