Tamindir Gündem 22. Bölüm
Tamindir Gündem 22. Bölüm

Tamindir Gündem 22. Bölüm

Haftanın Teknoloji Haberleri - 10.08.2012

Google Aramalarına Knowledge Graph Özelliği Geliyor

Google’ın geçtiğimiz ay içerisinde duyurduğu Knowledge Graph özelliği şu an İngilizce dilini kullanan kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Yakın zaman içerisinde tüm dünya üzerinde kullanılabilecek olan servis Google aramalarına ekstra özellikler kazandırıyor.

Google Knowledge Graph Tanıtım Videosu

Samsung ve Apple Arasındaki Husumet Devam Ediyor

Samsung uzun süredir Apple tarafından ürünlerinin kopyalandığına dair iddialarla suçlanıyor ve Dünya’nın pek çok ülkesinde davalar devam ediyor. Davalardaki yeni gelişmelere göre bu sefer de Apple Samsung’u iPhone’a ve Mac sistemlere ait ikonları kopyalamakla suçluyor.

Pinterest'te Davetiyeli Üyelik Sistemi Kalktı

Ülkemizde yeterince tanınamasa da tüm Dünya’da hala büyük talep gören görsel sosyal ağ Pinterest artık üye kabul ederken davetiye isteme geleneğine son verdi. Bundan sonra Pinterest’e davetiye sahibi olmadan üye olabilirsiniz.

Movie Maker ve Windows Live Essentials 2012 Sürümü Çıktı

Windows Movie Maker ve Windows Live Essentials’ın 2012 versiyonları Microsoft tarafından yayınlandı. Her iki program da uzun yıllardır kullanıcıların favori programları arasında, çok daha verimli bir şekilde çalışmak için yüklemenizi öneriyoruz.

Shazam, 5 Milyardan Fazla Şarkı Etiketledi

Müzik tanıma uygulaması Shazam dinlediği müziğin kime ait olduğunu bilmeyen kullanıcılar tarafından çok seviliyor ve kullanılıyor. Shazam bu hafta 5 milyarıncı parçayı da kayıtlarına eklediğini duyurarak kutladı.

6 - Artık Her Üç Kişiden Biri Google Chrome Kullanıyor

Google Chrome önlenemez yükselişine devam ediyor ve son gelen bilgilere göre kullanıcıların üçte birinin kullandığı web tarayıcısının Google Chrome olduğu belirlendi. Her gün daha da hızlanan ve kalitesine kalite katan Google Chrome’u Tamindir’den indirebilirsiniz.

Yahoo Mail'e Takvim Sekmesi Geldi

Yahoo geçtiğimiz hafta içerisinde e-posta hesapları üzerinde bir takım yenilikler ve güncellemeler yaparak kullanıcılarını memnun etti. Yapılan bu yenilikler arasında en çok dikkat çekense kullanıcıların e-posta hesaplarının üst taraftaki menüye yerleşen takvim sekmesi oldu.

Acer CEO'su Wang Uyardı: Surface, Sektörü Olumsuz Etkiler

Acer CEO’su J.T.Wang Microsoft’un Surface tabletinin piyasaya girecek olmasını kötü bir şekilde yorumladı ve bunun diğer donanım üreticilerini de rahatsız ettiğini bildirdi. Microsoft bu tepkilere kayıtsız mı kalacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Facebook’tan Yepyeni Bir Proje

Geçtiğimiz hafta içerisinde Facebook yepyeni bir projeyi hayata geçirdi. Facebook Stories (Facebook Hikayeleri) adlı yeni web sitesi üzerinde, Facebook’u yenilikçi ve sıradışı yollarla kullanan sosyal ağ kullanıcılarının hikayelerini yayınlanacak. Bunun dışında her ay farklı sanatçılara ait müzikler ve kitaplarda site üzerinde kendisine yer bulacak.

Windows 8'in Kutuları da Ortaya Çıktı

Windows 8 merakla beklenirken kutular en sonunda hepimizin karşısına çıktı. Oldukça hoş tasarımlara sahip olan Windows 8 kutuları gelecek olan işletim sisteminin kalitesini de gösteriyor gibi.

Galaxy Note 10.1 Tanıtıldı

Samsung tablet piyasasını karıştıracak olan Galaxy Note 10.1’i tanıttı. Hem iş adamları hem de standart kullanıcılar için çok çeşitli özellikler içerecek olan tablet özellikle aynı anda bir kaç işlemi yapmanızı sağlamasıyla öne çıkıyor.

NASA'nın Aracı Curiosity, Mars'a Başarıyla İndi

Mars’a NASA tarafından gönderilen Curiosity başarıyla inişini gerçekleştirdi ve Mars yüzeyinden bilgiler göndermeye başladı. Güneş paneli değil nükleer reaktör ile çalışan bu araç yakın zamanda tam kapasite ile çalışmaya başlayacak.

Yeni Galaxy Note 29 Ağustos'ta Tanıtılacak

Boyutları nedeniyle eleştirilse de kullanışlılığı ile pek çok kişiyi memnun eden Samsung Galaxy Note akıllı telefonun yeni versiyonu 29 Ağustos’ta tanıtılacak. Ne tip özelliklerle birlikte geleceğini bilmesek de Galaxy Note’un yeni versiyonu da eminiz ki piyasayı değiştirecek.

YORUMLAR