Tamindir Gündem 29. Bölüm
Tamindir Gündem 29. Bölüm

Tamindir Gündem 29. Bölüm

Haftalık Teknoloji Haberleri 29. Bölüm - 28.09.2012

Facebook'ta Fotoğraf Gösterim Tasarımı Yenilendi

Facebook, kullanıcı fotoğraflarının gösterim tarzında bir değişikliğe giderek, tekdüze tasarımdan büyüklü küçüklü bir tasarıma geçiş yaptı. Yeni tasarımda fotoğrafları etiketleme işlemi çok daha kolay. Fotoğraf paylaşma ve yeni albüm oluşturma ise daha hızlı gerçekleşiyor.

iPhone 5'in Türkiye Fiyatı Açıklandı

Apple iPhone 5’in Türkiye’de satışa sunulması beklenen fiyat açıklandı. Amerika’da 24 ay taahhütlü olarak 199 $’dan satışa sunulan iPhone 5, ülkemizde KDV dahil 3.299 TL’den satışa sunulacak.

Rovio'nun Yeni Oyunu Bad Piggies Çıktı

Angry Birds’e farklı bir bakış açısı katılarak geliştirilen Bad Piggies, sonunda çıktı. Rovio’nun son oyunu olan Bad Piggies, Angry Birds’teki domuzlar üzerinden işliyor. Oyunda başarılı olmak için çeşitli platformlarda farklı materyallerle oluşturacağınız araçlar ile, domuzcukları kurtarmalısınız.

Dropbox’taki Dosyalarınızı Facebook’ta Paylaşabileceksiniz

Dünyanın en popüler bulut depolama hizmeti olan Dropbox, Facebook entegrasyonu ile karşımızda. Bundan sonra Dropbox hizmeti, Facebook gruplarında dosya paylaşma amacıyla da kullanılacak. Facebook, gruplarda dosya paylaşımında daha önce kendi depolama hizmetini kullanıyordu.Google Play'de Yeni Rekor 25 Milyar İndirme

Android mobil platformunun uygulama mağazası olan ve bünyesinde 675.000 uygulama barındıran Google Play üzerinden indirilen uygulamaların sayısı 25 milyarı geçti. Google, 25 milyarıncı indirmenin şerefine bazı oyunları önümüzdeki birkaç gün boyunca yalnızca 25 centten satışa sunacak.

Samsung Galaxy Note 2 Avrupa'ya Geliyor

Samsung’un geniş ekranlı akıllı telefon serisinin son üyesi Galaxy Note 2, 1 Ekim’de Avrupa’da satışa sunuluyor. Android işletim sisteminin son sürümü olan 4.1 Jelly Bean’e sahip bu akıllı telefonun, ekim ayının ortasında ülkemizde de rafları doldurması bekleniyor.

Avira 2013 Ürünlerini Piyasaya Sürdü

Güvenlik yazılımları firması Avira, antivirüs ve internet güvenliği yazılımlarının 2013 sürümlerini duyurdu. İnternet tarayıcıları için geliştirilen araç çubuğu eklentisi ile Avira, sosyal ağlarda da güvenliği elden bırakmıyor. Avira 2013 programlarını, sitemiz üzerinden indirip, deneyebilirsiniz.

iPhone 5 En Hızlı Satan iPhone Oldu

Satışa sunulduktan yalnızca 1 saat sonra internetten sipariş kotasını tüketen iPhone 5, ilk 3 günde 5 milyon adet sattı. iPhone 4S’ten 60 kat erken tükenen iPhone 5’in sene sonuna kadar 46.5 milyon adet satması bekleniyor.

Google Chrome 22 Yayınlandı

Çıktığı günden bu yana durmadan kullanıcı sayısını arttıran Google Chrome, 22. sürüme ulaştı. Yeni sürüm Windows 8 ile daha uyumlu olması, yüksek ekran değerlerinde daha rahat çalışması ve birkaç ufak hataya çözüm bulması için geliştirildi. Yenilenen Chrome’u, sitemizden indirebilirsiniz.

IZTECH RoboLeague Tüm Robotları İzmir'de Buluşturuyor

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, 19 - 20 Ekim tarihlerinde uluslararası bir robot yarışmasına ev  sahipliği yapacak. Enstitünün Urla kampüsünde gerçekleşecek olan etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiyi sitemizde bulabilir, etkinlikten canlı aktarımları da aynı başlıkta takip edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 için Android 4.1 Jelly Bean Yayınlandı

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S3 için sonunda Android 4.1 Jelly Bean yayınlandı. Google’ın bahsettiği tüm yenilikleri barındıran bu yeni sistem, oldukça hızlı ve akıcı çalışıyor. İlk olarak Polonyalı kullanıcılara sunulan bu güncellemenin önümüzdeki haftalarda yayılması bekleniyor.

Steve Jobs'ın da Balmumu Heykeli Yapıldı

Ölümünün 1. yılında Steve Jobs, Hong Kong’daki Madame Tussauds müzesinde sergilenecek olan balmumu heykeli ile anıldı. 3 aylık çalışma ve 200.000 $’ın sonucu olarak ortaya çıkan eser, önce bir Asya turu, ardından dünya turu yapacak.

YORUMLAR