Tamindir Oyun Gündemi 22. Bölüm

Geçtiğimiz hafta oyun dünyası renkli gelişmeler yaşandı. Yeni Uncharted oyunuyla buluşacağımızı öğrenmenin yanında GTA 5'in yeni detayları açıklandı. Ayrıca Angry Birds Star Wars'un yayınlanması, Gears of War serisinin satış rakamlarının açıklanması ve Di

Haftalık Oyun Haberleri - 14.11.2012

1- Call of Duty: Black Ops 2'nin İlk İnceleme Puanları

Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan dokuzuncu Call of Duty oyunu olma özelliğini taşıyan Call of Duty: Black Ops 2 için ilk incelemeler dünyaca ünlü oyun basınlarıı tarafından yapılmaya başlandı. İnceleme puanlarını haberimizden görebilirsiniz.

2- Diablo 3 İçin Ek Paket Geliyor

Blizzard sonunda resmi olarak Diablo 3 için ek paket geleceğini açıkladı. Ek paketle ilgili şu anda elde edilen tek bilgi, yapımına başlandığı yönünde.

3- Yeni Uncharted Oyunu Geliyor

Playstation 3 platformunun en başarılı serisi Uncharted: Fight for Fortune isimli bir oyunu ekledi Oyunun türü şu an için belirsiz olsa da büyük olasılıkla bir kart oyunu olacak.

4- GTA 5 Yeni Detaylar Açıklandı

Dünyaca ünlü Game Informer dergisi kasım sayısında Rockstar'ın merakla beklenen oyunu GTA 5 ile ilgili daha önce hiç duymadığımız bilgilerin paylaşılacağını belirtmişti. Game Informer verdiği sözü tuttu ve GTA 5'in daha önce hiç duyulmayan bilgilerini sundu. Bizler de bu bilgilerden önemli olanları sizler için derledik. Haberimizden bilgileri okuyabilirsiniz.

5- Gears of War Serisinin Satış Rakamı Açıklandı

Gears of War serisinin yapımcısı Epic Games, serinin çıktığı günden bu yana ne kadar sattığını açıkladı.
Xbox 360'a özel olarak çıkan Gears of War serisi Kasım 2006'tan bu yana toplamda 19 milyon satış adetini geçerek, Xbox konsoluna özel çıkmış oyunlar arasında en iyi satış grafiğine ulaşan 2. oyun olma başarısını gösterdi.

6- Red Dead Redemption Felaket Olacaktı

GTA serisinin arkasındaki isim Dan Houser konsollara özel olarak çıkan Red Dead Redemption ile ilgili kötü bir beklenti olduğunu belirtti. Red Dead Redemption'ın satışa sunulmasından önce kendilerine Rockstar firması tarafından oyunun "felaket" olacağının söylendiğini dile getirdi.

7- Angry Birds Star Wars Yayınlandı

Popüler oyun geliştiricisi Rovio herkesin duyurulduğu günden bu yana merakla beklediği Angry Birds serisinin son oyunu Angry Birds Star Wars’u geçtiğimiz günlerde tüm oyunseverler için yayınladı. Oyunu istediğiniz platforma Tamindir.com üzerinden indirebilirsiniz.

8- PS 4 veya Xbox 720 Önümüzdeki Yıl Çıkacak

Şu sıralar oyuncuların en büyük merak konularından biri de yeni nesil konsollar ve çıkış tarihleri. Oyuncuların bu merakını daha da körükleyecek yeni bir açıklama Activision'ın CEO'su Bobby Kotick'ten geldi. Wii U dışında bir konsolun daha yakın zamanda çıkacağını belirten Kotick, hangi konsol olacağınıysa söylemedi.

9 - Need for Speed Most Wanted İncelemesi

Popüler yarış oyunu serisi Need for Speed’in son oyunu olan Most Wanted’ın hem PC versiyonunu hem de mobil versiyonunu inceledik. Eğer oyun hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, sitemiz üzerinden incelemelere ulaşabilirsiniz.

Need for Speed Most Wanted mobil versiyon incelemesi için tıklayın.

10 - Assassin’s Creed 3 İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde çıkan bir başka oyun da Assassin’s Creed 3’tü. İlk olarak konsollara çıkan oyun hakkındaki izlenimlerimizi inceleme yazımızdan okuyabilirsiniz. Oyunun konsollardan sonra çıkış yapacağı PC verisyonu 23 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak.

YORUMLAR