Tamindir Oyun Gündemi 23. Bölüm

Geçtiğimiz haftanın popüler oyun haberleri içinde Call of Duty 2013'ün geleceği haberi, GTA 5 için yeni açıklamaların yapılması, XBox 720 detaylarının açıklanması, Sniper Ghost Warrior 2'nin 3. kez ertelenmesi, Video Oyun Ödüllerinin En iyi oyun ödülü ka

Haftanın Oyun Haberleri - 21.11.2012

1- PS3 Satışları Kasım Ayı İtibariyle 70 Milyonu Aştı

PS3, rakibi Xbox’a göre 6 yılın ardından kısa zamanda büyük mesafe katetti. PlayStation 3, 70 milyon oyun konsolu satarak rakibi Xbox’un şu anki konumuna ulaşmayı başardı.

2- Call of Duty 2013 Geliyor!

Sızdırılan bilgilere göre önümüzdeki yıl içinde Infinity Ward’ün yapımcılığını üstlendiği yeni bir Call of Duty oyununun yapımına başlandı. Ancak gelen haberler, bu yeni oyunun isminin tahmin edildiği gibi Modern Warfare 4 değil, Call of Duty 2013 olacağı yönünde.

3- Ajan 47 İstanbul'da Göründü!

Square Enix'in dağıtımcılığını IO Interactive'inde geliştiriciliğini üstlendiği yapım Hitman: Absolution'ın Türkiye tanıtımını yapan TIGLON, geçtiğimiz günlerde Ajan 47 ve benzerlerini İstanbul'da tura çıkarttı. Oyunun Türkiye'de düzenlenen basın toplantısının hemen arkasından yapılan etkinlik, dazlak ajanımızı tanıyan oyuncuları şaşırttı.

4- Black Ops 2 En Çok Satan Oyun Olacak

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan oyuna karşı oyuncuların ilgisinin farkında olan Activision'ın Black Ops 2'den beklentisi büyük. Geçtiğimiz günlerde Activision Yayıncılık'ın CEO'su Eric Hirshberg, verdiği bir röportajda Black Ops 2'nin en çok satan oyun olacağını iddia etti.

5- GTA 5 ile İlgili Açıklamalar Devam Ediyor

2013'e şimdiden damgasını vuracağı belli olan GTA 5 için geçtiğimiz günlerde kafalardaki soruların bir kısmını giderecek bilgiler gelmişti. Bu bilgilerden sonra oyunun oynanış süresi ve alternatif sonlarıyla ilgili yeni açıklamalar da Rockstar tarafından yapılmaya devam ediyor.

6- Xbox 720 Detayları Çok Yakında Açıklanacak

Xbox World dergisi bir önceki sayısında yeni nesille ilgili çok önemli bilgilerin geleceğini duyurdu. Microsoft'un Xbox 360'tan sonra çıkaracağı konsol Xbox 720 hakkında 8 sayfalık bir yazı hazırladıklarını duyuran Xbox World dergisi, Microsoft'un yeni konsolu hakkında "bildiğimiz herşeyi anlatacağız" duyurusunu yaptı.

7- Assassin's Creed Filmi 2013 Yılında Geliyor

Bu neslin en iyi serilerinden biri olan Assassin's Creed için bir film çekileceğinin duyurusu serinin yapımcısı Ubisoft tarafından bir süre önce yapılmıştı. Yeni bir açıklamaysa Ubisoft’un pazarlama uzmanı Sardin’den geldi. Sardin, filmin çıkış tarihi için 2013 yılını işaret etti.

8- Sniper Ghost Warrior 2 Ertelendi

Önceki oyunuyla FPS seven oyuncuları memnun eden Sniper: Ghost Warrior 2'nin talihsizlikler yakasını bir türlü bırakmıyor. Oyun, çıkış tarihi duyurulduğu andan itibaren 3. ertelenmesini geçtiğimiz günlerde yaşadı. Oyunun yeni çıkış tarihi için, ocak ayının sonu, açıklaması yapıldı.

9 - Hitman Absolution için İlk İnceleme Notları Verildi

Uzun süredir yenisinin çıkması beklenen Hitman serisinin dün çıkışını yapan son oyunu Hitman: Absolution için dünya oyun basınında ilk incelemeler yapılmaya başlandı.

10 - En iyi Oyun Ödülü Adayları Belli Oldu

Her sene yenisi düzenlenen Video Oyun Ödüllerinin bu seneki adayları da belli oldu. En İyi Oyun Ödülü kategorisi için açıklanan adaylar; Mass Effect 3, Assassin’s Creed 3, Journey, Dishonored ve The Walking Dead oyunları oldu.

YORUMLAR