Tamindir Oyun Gündemi 27. Bölüm
Tamindir Oyun Gündemi 27. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi 27. Bölüm

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 29.12.2012

1- Diablo 3 Konsollara Ne Zaman Gelecek?

PC platformunu kasıp kavuran Diablo 3’ün konsol versiyonunun çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak Blizzard’ın çalışanlarından gelen bilgiler oyunun konsolda test edildiği yönünde. Yakın bir zamanda resmi bir duyuru ile karşılaşabiliriz.

2- Assassin's Creed 3 Satış Rekoru Kırdı

Yapılan açıklamaya göre Assassin’s Creed 3, Ubisoft tarihinin en hızlı satan oyunu olarak tarihe geçmeyi başardı. Ubisoft’un yaptığı resmi açıklamada verilen rakama göre Assassin’s Creed 3 tüm dünyada 7 milyon adet sattı.

3- Devil May Cry Çıkış Tarihi

Aksiyon oyuncularının merakla beklediği Devil May Cry için tam çıkış tarihi verildi. Oyun konsollara 15 Ocak, PC’ye ise 25 Ocak tarihinde çıkacak. Oyunun PC sistem gereksinimlerini Devil May Cry Sistem Gereksinimleri yazımızan okuyabilirsiniz.

4- Resident Evil 6 PC Versiyonu İçin Yeşil Işık!

Resindet Evil 6, konsol oyuncularından sonra PC oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yapımcı firma Capcom, oyunun PC’ye resmi olarak geleceğini duyurdu. Oyunun çıkış tarihi içinse Mart 2013’ü işaret etti.

5- Rockstar'ın Gelecek GTA için Fikirleri

Rockstar, GTA’nın geleceği için şimdiden düşünmeye başlamış. İçeriden gelen bilgilere göre önümüzdeki yıllarda çıkacak yeni GTA’larda birden fazla şehir görme şansımız olacak.

6- Metro Last Light Çıkış Tarihi Açıklandı

Metro Last Light’ın yapımcısı THQ, arka arkaya ertelenme vakası yaşayan oyunu için yeni bir çıkış tarihi verdi. THQ’nun açıklamasına göre Metro Last Light, Mart 2013 tarihinde raflardaki yerini alacak.

7-  God of War Ascension Multiplayer Betası Çıktı

PS3 kullanıcılarının merakla beklediği God of War Ascension için bir demo yayınlandı. Oyunun sadece multiplayer kısmını içeren demoyu, PS3 üzerinden indirerek deneyebilirsiniz.

8 - Hitman HD Trilogy Paketi Geliyor

Hitman 2,  Hitman 3,, Hitman 4 oyunlarının yer alacağı Hitman HD Trilogy paketi resmi olarak duyuruldu. Seriye ait daha önce hiç yayınlanmamış tasarımların yer aldığı bir kitabı da içerisinde barındıracak olan paket, Ocak 2013’te PS3 ve Xbox 360’a çıkış yapacak.

9- Gameloft'tan Yılbaşı Kampanyası

Yılbaşına yaklaşırken bir sürpriz de Gameloft’tan geldi. Kullanıcılar 7 adet Gameloft oyununu kısa bir süre boyunca Apple Store üzerinden sadece 1,79 TL ücret ödeyerek satın alabilecekler ve iOS cep telefonlarına indirebilecekler.

10- Dark Souls 2'nin İlk Detayları Ortaya Çıktı

Zorluğu ile adını duyurmuş serinin yeni oyunu Dark Souls 2 ile ilgili ilk detaylar açığa çıktı. Grafiklerden, arayüze kadar birçok bilgiyi kapsayan detayları Dark Souls 2'nin İlk Detayları yazımızdan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR