Tamindir Oyun Gündemi 28. Bölüm
Tamindir Oyun Gündemi 28. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi 28. Bölüm

Haftanın Oyun Haberleri - 26.12.2012

1- BioShock Infinite İçin İddialı Açıklamalar

2013’ün merakla beklenen FPS oyunu BioShock Infinite için baş yapımcı Ken Levine’den iddialı açıklamalar geldi. Levine, BioShock Infinite’in daha önce hiçbir oyunda görülmemiş bir hikaye sonuna sahip olduğunu vurguladı.

2- Blizzard'dan Diablo III İçin Ban Dalgası

Bazı Diablo oyuncuları bot yazılımları kullanarak emek sarfetmeden seviye atlayabiliyor, oyun içi para kazanabiliyor ve hatta bu parayı gerçek paraya dönüştürebiliyordu. Blizzard, Diablo III'ün resmi forumlarında yaptığı açıklamayla bu oyunculardan bin tanesini banladığını duyurdu.

3- Minecraft Mobil Versiyonu Satış Rakamı Açıklandı

Minecraft’ın mobil versiyonu olan Minecraft Pocket Edition’ın satış rakamı açıklandı. Oyun, çıkış yaptığı Kasım 2011 tarihinden itibaren yaklaşık 5 milyon satış adedine ulaşmış durumda.

4- Resident Evil 6 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Konsollardan sonra PC’ye çıkmaya hazırlanan Resident Evil 6’nın sistem gereksinimleri açıklandı. 22 Mart 2013 tarihinde çıkacak olan oyunun sistem gereksinimlerini Tamindir üzerinden öğrenebilirsiniz.

5- Gta 5 26 Mart'ta Bizlerle Olabilir

Merakla beklenen GTA 5 için yeni bir çıkış tarihi ortaya atıldı. Rockstar, henüz GTA V için resmi bir çıkış tarihi vermese de online satış sitesi Amazon.com, oyunun çıkışını 26 Mart olarak listeledi.

6- Mirror's Edge 2 Yapım Aşamasında


2008 yılında piyasaya çıkan Mirrors Edge için oyuncular 4 senedir bir devam oyunu bekliyor. Resmi bir duyuru gelmese bile Twitter üzerinden atılan bir mesaj devam oyunu için oyuncuları heyecanlandırdı. Eski bir çalışanın twitter mesajına göre yapımcı firma DICE, devam oyunu üzerinde çalışıyor.

7-  Star Wars: The Old Republic'e Yeni İçerik Geliyor

Devasa online oyunu Star Wars: The Old Republic’e ilk dijital içerik geliyor. Rise of the Hutt Cartel isimli içerikte yer alan en önemli nokta; seviye sınırının 50’den 55’e çıkacak olması.

8 - Star Trek'in Çıkış Tarihi Açıklandı

Kirk ve Spock ile bizlere soluksuz bir Star Trek macerası yaşatmayı amaçlayan bilim kurgu oyunun çıkış tarihi açıklandı. Verilen çıkış tarihine göre Star Trek oyunu, Avrupa için 26 Nisan tarihinde piyasadaki yerini alacak.

9- StarCraft 2 Heart of the Swarm Betası Açıldı

StarCraft 2: Heart of the Swarm’ın ön siparişini veren oyunculara beta yolu gözüktü. Yapımcı firma Blizzard, oyunu ön sipariş ile alanlara sırayla beta davetiyesi yollamaya başladıklarını duyurdu.

10- Angry Birds Trilogy'ye Yeni İçerik Geldi

Angry Birds: Trilogy için Xbox 360 ve PS3 platformlarına Anger Management Pack isimli yeni bir indirilebilir içerik çıktı. İçerikte toplamda 130 yeni bölüm yer alıyor.

YORUMLAR