Tamindir Oyun Gündemi 29. Bölüm
Tamindir Oyun Gündemi 29. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi 29. Bölüm

1- Dead Space 3 Demo Çıkış Tarihi ve Detayları Açıklandı

Merakla beklenen korku oyunu Dead Space 3'ün demo sürümü için beklenen açıklama yapıldı. Yapımcı firma oyunun demosunun 22 Ocak tarihinde çıkacağını belirtti.

2- The Walking Dead Survival Instinct için Yeni Detaylar Verildi

Popüler dizi The Walking Dead’in FPS oyunu için yeni detaylar paylaşıldı. Oyun içerisinde farklı kararlar vereceğimizi belirten yapımcı firma; kimi zaman yolda gördüğünüz birini arabanıza alıp almamanın, kimi zamansa kaybolan birini aramak için başkalarını göndermenin kararını vereceğimizi belirtti.

3- Diablo 3 Düello Modu Yeni Yılda Oyuncularla Buluşacak

Şu an için net bir tarih belirtilmemiş olsa da yapımcı firma Blizzard yeni yıl kutlamalarından sonra başlaması planlanan 1.0.7 yamasıyla birlikte Diablo 3 için düello modunu tanıtmayı planlıyor.

4- BioShock 2 Bedava Olacak

Playstation kullanıcıları, PSN (PlayStation Network) Plus sahibi olmaları şartı ile BioShock 2’yi Ocak ayı içerisinde ücretsiz olarak indirebilecekler. Bu FPS oyununu kaçıran PS3 kullanıcıları yeni yılın ilk ayında PSN’i takipte olsun.

5- PlayStation 2 İçin Yolun Sonuna Gelindi

Sony üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala ürettiği ve PlayStation 3 ile birlikte satışına devam ettiği PlayStation 2’nin üretimine son vereceğini açıkladı. Çıktığı günden bu yana tam 18 revizyon geçiren ve her seferinde daha iyi hale gelen PlayStation 2 için böylece yolun sonuna gelinmiş oldu.

6- Uncharted 3 Multiplayer için Yeni Planlar Var

Çıkışının üzerinden zaman geçmesine rağmen yapımcı firma, Uncharted 3’ü unutmuş değil. Yapımcı firma Naughty Dog, yeni yıl ile birlikte Uncharted 3’ün multiplayer’ı için yeni planlar yaptıklarını duyurdu.

7-  Elleriniz Silahınız Olacak: Playstation 4 Kontrol Cihazı

Sony aldığı yeni bir patentle kontrol cihazlarında sınırları zorlamak istediğini gösterdi. 3 boyutlu hareket algılama sistemine sahip bir kameranın patentini alan Sony, bu cihazla ellerinizi silah şeklinde kullanmanızı amaçlıyor.

8 - Intel Gizlice Oyun Konsolu Geliştiriyor Olabilir

İşlemci devi Intel, aldığı son patentle söylentilerin kaynağı oldu. Söylentilerin sebebi olan patent oyun konsollarının hareket algılama mekanizması ile ilgili bir patent. Bu patent ile Intel, kendi konsolunu geliştirmeyi amaçlıyor veya konsol piyasasında iyi bir pazar payı elde etmeyi istiyor olabilir.

9- Tomb Raider'da Multiplayer Yer Alacak

Yeni Tomb Raider oyununda multiplayer’ın yer alıp almayacağı bir tartışma konusuydu. Yapımcı ekip bununla ilgili net bir açıklama yapmazken Resmi Xbox Dergisi, Tomb Raider’da multiplayer’ın yer alacağını dergi üzerinden duyurdu.

YORUMLAR