Tamindir Oyun Gündemi 30. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi ile son bir haftanın en popüler oyun haberleri kısa bir anlatımla sizlerle olmaya devam ediyor.

Popüler Oyun Haberleri - 09.01.2013

1- Alan Wake 2 Geliyor

Resmi Alan Wake Facebook sayfası üzerinden yapılan duyuruda Remedy’nin yeni bir oyun üzerinde çalıştığı açıklandı. Böyle bir duyurunun, Alan Wake’e ait bir sosyal hesaptan yapılmış olması doğal olarak akıllara, üzerinde çalışılan oyun Alan Wake 2 mi, sorusunu getiriyor.

2- Torchlight 2'nin Satış Rakamı Açıklandı

Ufak tefek bir bütçe ve bütçeleri kadar ufak bir stüdyo ile kısıtlı imkanlar dahilinde hazırlanan Torchlight 2 tam tamına 1 milyon adet satmayı başardı. Bu olay, böylesi bir oyun ve böylesi bir firma için büyük bir rekor niteliği taşıyor

3- GTA V İçin Yeni Çıkış Tarihi

Bu sefer ortaya yeni bir çıkış tarihi iddiasını atan Almanya merkezli bir perakendeci. Saturn tarafından yayınlanan çıkış tarihi GTA 5’in 15 Mart 2013 tarihinde piyasada olacağını gösteriyor. Ancak kısa bir süre sonra bu çıkış tarihi kaldırıldı.

4- Tomb Raider Multiplayer Modu için İlk Detaylar Açıklandı

Tomb Raider’ın multiplayer kısmı için ilk detaylar ortaya çıktı. Resmi Xbox Dergisinde paylaşılan detaylarda, oyunda yer alan Team Deathmatch ve Rescue isimli 2 oyun modunun olacağı duyuruldu. Ayrıca multiplayer’da hayatta kalanlar ve vahşiler olmak üzere 2 takımdan birini seçebileceğiz.

5- World Of Warcraft 5.2 Yaması Bizi Thunder King İle Tanıştıracak

Blizzard, World of Warcraft Mists of Pandaria için yeni içerik yamasını detaylandırdı. 5.2 yaması ile birlikte Thunder King'e ait adaya yolculuk edip bu adayı keşfediyor olacağız. Adada bizi bekleyenler; adaya özel yeni günlük görev merkezi, Throne of Thunder adlı yeni bir raid ve yeni açık dünya bossları olacak.

6- BioWare, Grafik Motorunu Değiştiriyor

Şu anda Dragon Age 3 üzerinde çalışan BioWare, oyunu için kullandığı Frostbite 2 grafik motorundan oldukça memnun kalmış. Hatta yapılan açıklamalara göre BioWare bundan sonra diğer oyunlarında da Frostbite 2 grafik motorunu kullanacak.

7-  Doom 4 Yeni Nesile Çıkacak

Doom 4 üzerinde çalışan id Software'in baş programıcı Brian Harris, twitter üzerinden attığı bir mesajla Doom 4’ün yeni nesile çıkacağını işaret etti. Harris twitter mesajında, çalıştıkları projenin yeni platformlara çevrilmesiyle uğraşacağını yazdı.

8 - Walking Dead Kayıtlarınızı Silmeyin!

Macera oyunu The Walking Dead’in 2. sezonu üzerinde çalışan Telltale Games, ilk sezonda verilen kararları 2. sezona taşımak istiyor. O yüzden ilk sezonu bitiren oyuncuların, oyun kayıtlarını silmemesi için uyarıyoruz.

9- Assassin's Creed 4 Çin'de mi Geçecek?

Daha önceleri Brezilya’da geçeceği ortaya atılan Assassin’s Creed 4’ün şimdilerde ise adı Çin ile anılmakta.  Sadece dedikodu olarak dolaşan bu bilgilere Ubisoft’tan bir cevap gelmedi. Henüz yapımcı ekip oyunla ilgili bir duyuru yapmadı.

10- Sniper Ghost Warrior 2 Çıkış Tarihi

Sürekli yeni bir erteleme yaşayan Sniper Ghost Warrior 2 için yeni bir çıkış tarihi açıklandı. İlk çıkış tarihi 7 ay öncesine verilen yapım için son verilen çıkış tarihi 13 Mart 2013’ü olarak açıklandı.

11- Playstation 4 Şubat Ayında Ortaya Çıkabilir

Sony’nin 25 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştireceği bir basın toplantısı ile Playstation 4’ü tüm dünyaya duyurmaya hazırlandığı konuşuluyor. Playstation 4’ün duyurusunun bu kadar erken yapılabilecek olmasının ardındaki en büyük sebep ise en büyük rakibi Xbox 720’nin yazın tanıtımının yapılacak olması.

YORUMLAR