Tamindir Oyun Gündemi 31. Bölüm

1- Starcraft 2'den Tek Seferlik İsim Değiştirme Şansı

Tüm zamanların en popüler oyun geliştiricilerinden Blizzard, strateji oyunları arasında çok büyük bir popülariteye sahip Starcraft 2’yi oynayan oyuncuların, artık Battle.net hesap ayarları üzerinden karakter adlarını değiştirmelerinin mümkün olduğunu duyurdu. 

2- Devam Oyunları Yaratıcılığı Öldürüyor

Oyun piyasasında her zaman kendine farklı bir konum edinmiş bir isim olan David Cage, her yıl bir yenisi gelen devam oyunları için konuştu. Resmi playstation dergisine verdiği röportajda devam oyunlarına değinen Cage, bu tür yapımların yenilikçiliği ve yaratıcılığı öldürdüğünün altını çizdi.

3- Gears of War Judgment Ön Sipariş Detayları

Gears of War Judgment'ın yayıncı firması Epic Games, çok beklenen aksiyon oyunu için ön sipariş detaylarını açıkladı. Gears of War Judgment'ı ön sipariş ile edinmeniz halinde size gelecek özel bir kodla oyundaki özel içeriklere sahip olabileceksiniz.Gears of War Judgment Xbox 360 platformuna özel olarak 18 mart tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

4- Goodgame Studios Büyümeye Devam Ediyor

Almanya merkezli online oyun yapımcısı Goodgame Studios resmi sitesinden yaptığı duyuru ile büyümeye devam ettiğinin haberlerini verdi. Yıl başında 300. personelini işe alan Goodgame Studios, 2012'yi bir önceki yılın rakamlarını altıya katlayan bir satış başarısıyla geride bıraktı. Ayrıca Goodgame’in kayıtlı kullanıcı sayısı 103 milyonu geçti.

5- God of War Gamepadleri Geliyor

Sony, ilkbahar döneminde çıkacak yeni Playstation 3 oyunu God of War: Ascension'a özel gamepadler çıkarmaya hazırlanıyor. Mart ayında God of War: Ascension ile beraber piyasaya sunulacak olan DualShock 3 gamepadleri tasarımlarıyla oldukça ilgi çekiyor. Gamepadlere ait görsellere tamindir üzerinden ulaşabilirsiniz.

6- Modern Warfare'in Filmi Gelmeyecek

Activision yetkilileri yakında duyurulması beklenen Modern Warfare filmi adına son noktayı koydular. Yapılan açıklamada böyle bir projelerinin olmadığını dile getiren Activision, Modern Warfare’in filminin gelmemesinin sebebi olarak oyun filmlerinin günümüzde tutulmaması gösterdi.

7-  Playstation 3, Xbox 360'ı Geride Bıraktı

2005 yılından beri devam eden Playstation 3 - Xbox 360 mücadelesinde yayınlanan yeni bir istatistik iki konsol arasındaki lideri gözler önüne serdi. Uzun yıllar satış rakamı konusunda Playstation 3’e fark atan Xbox 360 IDC’nin yayınladığı raporda geriye düştü. Yayınlanan rapora göre Playstation 3 dünya çapında 77 milyon, Xbox 360 ise 76 milyon adet satmış durumda.

8 - Cyberpunk 2077'nin İlk Detayları Ortaya Çıktı

The Witcher serisinin yapımcısı CD Projekt tarafından geliştirilen oyunla ilgili ilk detaylar Evolve isimli halkla ilişkiler firmasından geldi. Evolve, oyunun hikayesi hakkında bir basın bültenini medya ile paylaştı. Tanıtım videosunun ardından paylaşılan bu bülten, Cyberpunk 2077 hakkındaki ilk detayları ve oyunun atmosferini ortaya koyuyor. Cyberpunk 2077’nin bütün detaylarına tamindir üzerinden ulaşabilirsiniz.

9- Fallout 4 Geliyor

Fallout 3'te radyo DJ'i "Three Dog"u seslendiren Erik Todd Dellums twitter üzerinden Fallout severlere, daha fazlası gelebilir, mesajını paylaştı. Bu mesajın ardından kısa bir süre sonra, yeni oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu belli etmek için firmadan izin aldığını açıklayan Dellums, Fallout 4'ü ilk duyuran isim oldu. Fallout 4’ün yakında yapımcısı Bethesda tarafından duyurulması bekleniyor.

10- THQ Açık Artırmada

Geçtiğimiz ay içinde iflasını duyuruan THQ Clearlake adlı bir şirkete satışmıştı. THQ satışına rağmen borçlarını kapatamadı, mahkemenin yetersiz bulduğu şirket satışına ek olarak THQ marka satışına başlayacak. Bu markalar arasında oldukça önemli oyunlar yer alıyor. Company of Heroes, Homefront, Saints Row ve Darksiders gibi markaların satışları açık arttırma ile gerçekleşebilir. Böyle bir açık arttırma gerçekleştirilirse bu markalara talip üç şirket şimdiden kendini belli etti, bunlar EA Games, Ubisoft ve Warner Bros. Bakalım bu markaların akıbeti ne olacak.

YORUMLAR