Tamindir Oyun Gündemi 35. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi ile oyun dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

Popüler Oyun Haberleri - 13.02.2013

1- The Witcher 3 Duyuruldu ve İlk Detayları Açıklandı

Popüler RPG serisi The Witcher için yeni bir devam oyunu duyuruldu. The Witcher 3: Wild Hunt adıyla gelecek oyun için ortaya çıkan ilk detaylar, oyunun Skyrim’den daha büyük bir açık dünya haritası içereceği yönünde.

2- Half Life ve Portal Filmi Geliyor

Half Life ve Portal oyunlarının filminin çekileceğini açıklayan Gabe Newell, filmler için ünlü yönetmen J.J. Abrams’la görüştüklerini duyurdu. J.J. Abrams’ı Star Trek, Super 8 gibi filmlerden tanıyacaksınızdır. Yönetmenin sıradaki projesi de Star Wars Episode 7.

3- Assassin's Creed 4 Duyuruldu

Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Ubisoft tarafından duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi için 2013 Ekim ile 2014 Eylül aralığını veren yapımcı firma, söylentilere göre oyunu bu tarihten daha erken bir zamanda çıkarabilir. İddialar Assassin’s Creed 4’ün 2013 Yaz sezonu içerisinde çıkacağını işaret ediyor.

4- Oyun Tableti Wikipad Bahar Aylarında Satışa Sunulacak

Wikipad firması tarafından geliştirilen oyun tableti, 2013 İlkbahar döneminde satışa çıkacak. 7 inçlik ekrana sahip Wikipad oyun tableti, 250 dolar fiyattan satışa sunulacak.

5- Call of Duty Modern Warfare 4 Yıl Sonunda Çıkacak

Her sene görmeye alışık olduğumuz Call of Duty serisi bu yıl da bizleri şaşırtmayarak yeni oyunu ile karşımıza çıkacak. Henüz ismi açıklanmayan yeni oyunun, çıkış sırasına bakarak, Call of Duty Modern Warfare 4 olacağını tahmin ediyoruz.

6- Origin Yaklaşık 40 Milyon Kayıtlı Üyeye Ulaştı

Steam’in ardından dijital oyun dağıtım platformu olarak piyasaya çıkan EA Origin, üye sayısını gittikçe arttırıyor. 2011 Mayıs ayında kullanıcılara açılan Origin, şimdiden 40 milyon üyeye ulaşmış durumda.

7- Assassin’s Creed 3 12 Milyon Sattı

Assassin’s Creed 3, bir önceki Assassin’s Creed oyunu Revelations’tan yüzde 70 oranında fazla sattı. Yapımcı firmanın açıkladığına göre Assassin’s Creed 3 toplamda 12 milyon adet satışa ulaştı.

8 - Crysis 4 FPS-Strateji Karışımı Olabilir

Crysis 3’ün piyasaya çıkmasına az bir süre kala yapımcı firma Crytek, Crysis 4 hakkında yeni fikirler üretmeye başladı. Bu fikirlerden ilki Crysis 4’ün daha farklı bir oynanış türü içerecek olması. Buna örnek olarak yeni oyunun FPS-Strateji karışımı halinde gelebileceği bile belirtildi.

9- Killzone 4, Playstation 4 İçin Geliyor!

Playstation markasının gözde FPS serilerinden Killzone adına bir devam oyununun çıkacağı gündemde. Henüz bir söylenti aşamasında kalan bilgiye göre Killzone 4, Sony’nin yeni nesil konsolu Playstation 4’ün çıkış oyunu olarak duyurulacak. 

10- FarmVille Televizyon Programı Oluyor

Facebook üzerinden oynanan oyunlar arasında oldukça popüler olan Farmville için bir televizyon projesi gündemde. Six Eleven Media isimli prodüksiyon şirketi, Farmville’i televizyon programı formatına çevirerek izleyicilere sunmak istiyor.

YORUMLAR