Tamindir Oyun Gündemi 36. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi ile geçtiğimiz haftanın popüler oyun haberleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Haftalık Oyun Haberleri - 20.02.2013

1- Yeni Batman Arkham Oyunu Bu Yıl Çıkacak

Batman: Arkham serisinin yeni oyunu için dağıtımcı firmadan ilk açıklama geldi. Warner Bros. yeni Batman Arkham oyununun 2013 yılı içerisinde piyasaya çıkacağını belirtti.

2- PS Vita için İlk Türkçe Oyun 27 Mart’ta Çıkıyor

Popüler platform serisi Sly Cooper’ın yeni oyunu Thieves in Time hem PS3 hem de PS Vita’ya Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle çıkıyor. 27 Mart’ta piyasaya çıkacak oyun, PS Vita’nın ilk Türkçe oyunu olacak.

3- BAFTA Video Oyun Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin her yıl dağıttığı oyun ödülleri için adaylar açıklandı. Toplamda 17 kategoride ödül dağıtacak akademinin en iyi oyun ödülleri için adayları:

  • Dishonored - Arkane Studios/Bethesda Softworks
  • Far Cry 3
  • FIFA 13 - EA Canada/EA
  • Journey
  • Mass Effect 3
  • The Walking Dead - Telltale Games/Telltale

4- The Last of Us Ertelendi

Playstation 3 severlerin merakla beklediği The Last of Us ertelendi. 7 Mayıs tarihinde çıkacağı açıklanan oyun, 5 hafta ertelenerek çıkış tarihini 14 Haziran’a aldı.

5- Crysis 3 Rekor Kırdı

Dün itibariyle satışa çıkan Crysis 3, yapılan açıklamaya göre serinin bir önceki oyunundan %35 daha fazla ön sipariş aldı. Crytek tarafından geliştirilen Crysis 3’ün incelemesini sitemizde bulabilirsiniz.

6- God of War Ascension Demo Çıkış Tarihi Belirlendi

15 Mart tarihinde ülkemizde çıkacak God of War Ascension’ın hikaye demosu için çıkış tarihi belli oldu. Demo 26 Şubat tarihinde PS3 konsollarımıza konuk olacak. Eğer God of War’ın resmi sitesindeki oyunu kazananlardansanız bugün içerisinde demoyu edinebilirsiniz.

7- Watch Dogs Çıkış Tarihi 2013 Sonunu Gösteriyor

Ubisoft’un merakla beklenen gizemli oyunu Watch Dogs için çıkış tarihi ve çıkış yapacağı platformlar adına ilk bilgi, yayınlanan bir poster fotoğrafından geldi. Posterdeki bilgiye göre 2013 sonlarına doğru çıkacak oyun, tüm ev konsollarına çıkış yapacak.

8 - Resident Evil 6 PC Versiyonu Hediyelerle Siparişe Açıldı

Konsollardan sonra PC için de çıkacak Resident Evil 6 ön siparişe açıldı.Oyunu ön siparişle alacak oyuncular, Resident Evil 6 dışında 4 adet DLC’ye, oyuna ait Dijital Soundtrack albümüyle konsept görsellere ve Resident Evil 5’e ücretsiz sahip olacak.

9- Thief 4 Yakında Duyurulabilir

Gizlilik oyunu denilince akla gelen en köklü serilerden Thief’in yeni oyunu yakında duyurulabilir. Bu zamana kadar sızan bilgilerden Thief 4’ün yapım aşamasında olduğu zaten biliniyor. Ancak henüz resmi duyurusuna kavuşmayan oyun, bir Eidos çalışanının CV’sinden göründüğü kadarıyla yakında duyurusuna kavuşabilir.

10- Aliens: Colonial Marines Satış Listesinin Zirvesinde

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Aliens: Colonial Marines, kötü eleştirilere maruz kalmıştı. Değerlendirmelerde sınıfta kalan oyun, satış performansı bakımından başarılı bir grafik çiziyor. İngiltere’de haftanın en çok satan oyunları arasında birinci sıraya yerleşen Aliens; Dead Space 3, Black Ops 2 gibi rakiplerini geride bıraktı.

YORUMLAR