Tamindir Oyun Gündemi 37. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi'ni izleyerek haftanın popüler haberlerini çok yakından takip edebilirsiniz.

Popüler Oyun Haberleri - 27.02.2013

1- Playstation 4 Duyuruldu

Sony’nin 20 Şubat’ta yapacağı etkinlikte Playstation 4’ün duyurulması bekleniyordu. Ve beklenen oldu, Playstation 4 duyuruldu. Konsolun kendisini göstermeyen Sony, en azından DualShock4’ü duyurdu.

2- PlayStation 4 Teknik Özellikleri

Sony’nin etkinliğinde açıklanan Playstation 4 teknik özellikleri, konsolun gücünü gözler önüne seriyor. 8 çekirdekli bütünleşik işlemci kullanacak Playstation 4, GDR 5 kullanan bir GPU ve 8 GB DDR 5 Ram gibi özelliklerle karşımıza çıkacak.

3- Playstation 4 Oyunları

Etkinlikte Playstation 4’e dair öne çıkan detaylardan biri de oyunlarıydı. Yaklaşık 10 adet oyun, Playstation 4 için duyuruldu. Bunların arasında Killzone: Shadow Fall, Driveclub, Infamous Second Son, Watch Dogs ve Diablo 3’te yer alıyor.

4- Diablo 3 Playstation 3 ve 4’e Geliyor

Blizzard Sony’nin etkinliğinde Diablo 3’ü Playstation 3 ve Playstation 4 için duyurarak oyuncuları şaşırttı. Oyunla ilgili paylaşılan ilk detaylar, kontrollerin iyi adepte edildiği ve aynı Playstation üzerinden 4 kişiye kadar tam ekran oynayabileceğimizi gösteriyor.

5- Xbox 720 Tanıtımı Çok Yakında

Playstation 4’ün duyurusunun ardından Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox 720 için hareketlenmeler başladı. Kuvvetli bir iddia Microsoft’un bu hamlenin altında kalmayarak 26 Nisan tarihinde yeni nesil oyun konsolunu tanıtacağını belirtiyor.

6- Battlefield 4 Yeni Nesil Konsollara Geliyor

Askeri FPS oyunu Battlefield 4 için EA’den resmi bir açıklama geldi. Oyunun resmi çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi vermeyen EA, Battlefield 4’ün yeni nesil konsollarda boy göstereceğini resmen açıkladı.

7- BlizzCon Kasım Ayında Geri Dönüyor

Blizzard hayranları, sıkı durun. Geçtiğimiz yıl iptal edilerek herkesi üzen Blizzard etkinliği BlizzCon geri dönüyor! Blizzard etkinlik tarihi için şimdilik 8-9 Kasım’ı işaret etti. Detaylı gelişmeleri merakla bekliyoruz.

8- Watch Dogs Tamamen Özel Bir Oyun Olacak

Playstation 4 duyuru etkinliğinde yeni bir demosuyla karşımıza çıkan Watch Dogs’un grafik motoruna dair bir açıklama geldi. Watch Dogs’un, Ubisoft’un kendine özel grafik motoru Disrupt Engine’le geliştirildiği ve bu motorun gücünü göreceğimiz ilk oyunun Watch Dogs olacağı açıklandı.

9- God of War Ascension İzmir'de Tanıtılıyor

Playstation 3’ün merakla beklenen oyunu God of War Ascension, çıkış tarihinden 5 gün önce 10 Mart tarihinde İzmir Forum Bornova’da gerçekleşecek büyük bir etkinlikle oyunculara tanıtılacak. Kratos’un ve başka karakterlerin cosplaylerini görebileceğiniz etkinlikte God of War’ın efsane müziklerini de canlı olarak dinleyebileceksiniz. Tamindir ekibi olarak bizim de yer alacağımız etkinliğe isteyen herkes katılabilir.

YORUMLAR