Tamindir Oyun Gündemi 41. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi ile son bir haftada oyun dünyasında yaşanan tüm önemli gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Haftalık Oyun Haberleri - 29-03-2013

1-Battlefield 4’ün İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

Dice’in merakla beklenen FPS oyunu Battlefield 4 için ilk oynanış videosu yayınlandı. 17 dakika uzunluğundaki bu video, oyun hakkındaki ilk ipuçlarını paylaşıyor.

2- GTA V'in Yeni Ekran Görüntüleri Yayınlandı

2013 Sonbahar döneminde çıkacak GTA 5 için yapımcı firma tarafından yeni ekran görüntüri yayınlandı. Bu ekran görüntülerinin tamamını haberimizden görebilirsiniz.

3- Yeni Call of Duty Oyunu Ghost’u Konu Alabilir

Geliştirildiği bilinen ama henüz adı açıklanmayan yeni Call of Duty oyunu, sanılanın aksine Modern Warfare 4 olmayabilir. Serinin yapımcısı, Modern Warfare yerine serinin hayranlarının yakından tanıdığı Ghost karakterini konu alan bir oyun yapabilir.

4- Gearbox'tan PlayStation 4 ve Xbox 720'ye Tam Not

Gearbox Software, yeni nesil konsollardan oldukça memnun. Firmanın geliştiricilerinden Randy Pitchford, yeni nesilin sağladığı güçle daha kompleks ve gelişmiş oyunlar çıkarabileceklerini belirtti. Bunun dışında, Sony’nin Playstation 4’ü yaparken kendilerini dinlemelerinden de oldukça memnun olduğunu sözlerine ekledi.

5- Battlefield 4 Grafik Motorunun Özellikeri

Battlefield 4’ün grafik motoru olarak Frostbite 3’ü kullandığı açıklandı. Frosbite 3 sayesinde daha gelişmiş teknik özelliklere kavuşan Battlefield 4’te çevre, daha önce hiç olmadığı kadar yıkılabilir olacak.

6- StarCraft 2: Heart of the Swarm İki Günde 1 Milyon Satışı Aştı

Bir strateji klasiği StarCraft 2, Heart of Swarm’la başarısına kaldığı yerden devam ediyor. Oyun, iki gün içerisinde 1 milyon satışı aşmayı başardı.

7-  Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain Duyuruldu

Metal Gear Solid 5 duyuruldu. Daha önce The Phantom Pain olarak gösterilen oyunun, tahmin edildiği gibi, Metal Gear Solid 5 olduğu açığa çıktı. Oyun için bir tanıtım ve oynanış videosu da yayınlayan Hideo Kojima, Metal Gear Solid: Ground Zeroes’un da aslında Metal Gear Solid 5 olduğunu açıkladı.

8- Thief için Tanıtım Videosu Geliyor

Serinin 4. oyunu olacak Thief için yeni bir videonun geleceği duyuruldu. Bir teaser ile tanıtım videosunun geleceğini açıklayan yapımcı firma, yeni videonun çıkış tarihi için 2 Nisan’ı işaret etti.

YORUMLAR